ФСБ РФ опублікували відео з українкою Леніє Умєровою, яку підозрюють у “шпигунстві”

ФСБ РФ поширила відео з заарештованою 25-річною громадянкою України Леніє Умеровою, яку називає “українською шпигункою”.  Російські силовики затримали Умерову на початку грудня 2022 року після перетину грузино-російського кордону, коли вона окружним шляхом їхала з Києва до окупованого Криму до батька, який страждає від онкологічного захворювання.

Відео затримання Умерової та етапування її з Владикавказу до Москви опублікували російські агенції РБК та РИА «Новости».

Леніє Умеров впізнав брат Азіз Умеров. Він дописав у Фейсбук: «Хтось може пояснити, як людина, що виїхала закордон в перші дні повномасштабного вторгнення, могла комусь передавати «дислокации и задачи российских войск, в том числе выполнявших задачи в Киевской области?».

Він назвав кримінальну справу проти сестри сфальшованою.

«П’ять з половиною місяців пішло в цих жалюгідних істот на фальсифікацію цієї «справи про шпигунство» проти моєї сестри. А все через те, що кримські татари «незручні» для расєї: паспорти не отримують, окупацію не визнають… Ви уявляєте? Окремий літак, щоб етапувати одну цивільну 25-річну дівчину!», – наголосив А.Умеров.

Як повідомлялося, раніше ФСБ вилучила документи, що засвідчують особу, 25-річної громадянки України Олени Умерової, яку утримували в ізоляторі тимчасового тримання УМВС Росії по Владикавказу.

5 травня стало відомо, що ФСБ вивезла Леніє Умерову з ІТТ УМВС Росії по Владикавказу до Москви, де її помістили до СІЗО «Лефортово».

Нагадаємо:

  • 4 грудня 2022 року російські силовики затримали після перетину грузино-російського кордону нібито за порушення правил режимної зони 25-річну Леніє Умерову, яка їхала з Києва до окупованого Криму через погіршення стану її батька, який страждає від онкологічного захворювання. До 16 березня Леніє утримували в Центрі тимчасового утримання іноземних громадян біля Владикавказу. Приміський райсуд визнав дівчину винною у «порушенні режиму державного кордону» (ч.1 ст. 18 КоАП РФ) та оштрафував її на 2 тисячі рублів.
  • Вночі 16 березня 2023 року Умерову випустили із центру утримання іноземців. Проте її схопили невідомі, одягли на голову пакет, привезли до незнайомого району Владикавказу та залишили там. Майже одразу Умерову затримав наряд поліції, який склав на неї протокол про непокору поліцейським. Ленінський райсуд Владикавказу призначив їй 15 діб адмінарешту.
  • Поки Умерова перебувала в ІТТ, на неї знову склали аналогічний протокол: нібито дівчина відмовилася віддавати свій телефон поліцейським. 27 березня той самий суд знову призначив їй 15 діб арешту. Леніє перевезли до ІТТ міста Беслан.
  • 9 квітня 2023 року на дівчину знову склали протокол за непокору поліцейським. 11 квітня Совєтський райсуд Владикавказу призначив їй 15 діб арешту.
  • 26 квітня 2023 року Совєтський райсуд Владикавказу вкотре визнав Ленію Умерову винною у непокорі співробітникам поліції та призначив їй 15 діб адмінарешту.