Гендиректору російської авіакомпанії “Іжавіа” Олександру Сінельнікову повідомили про підозру через незаконні рейси до Криму

Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про підозру генеральному директору російської авіакомпанії “Іжавіа” Олександру Сінельнікову у організації незаконного перевезення осіб через державний кордон України до тимчасово окупованого Криму.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури.

“Користуючись своїм службовим становищем та маючи відповідний функціонал, він організував схему, що полягала в незаконному переправленні осіб через державний кордон України, з РФ на територію тимчасово окупованого півострова Крим та у зворотному напрямку”, – йдеться в повідомленні.

Регулярні рейси здійснювалися після закриття всіх повітряних пунктів пропуску через український держкордон, а також усупереч нормам міжнародного права та національного законодавства України.

Під час планування польотів компанія підтримувала координацію з російськими органами державного управління, зокрема з Росавіацією.

Загалом під керівництвом підозрюваного, авіакомпанія з 2018 до 2023 року здійснила щонайменше 150 рейсів до окупованого Криму всупереч нормам міжнародного права та українського законодавства.

Санкція статті, яку інкримінують Сінельнікову передбачає позбавлення волі строком на 9 років.

Нагадаємо, рамках кримінального провадження оголошено про підозру пілоту авіакомпанії Red Wings, який має російське громадянство та посвідку на тимчасове проживання в Україні. У період з 4 січня по 15 жовтня 2019 року пілот здійснив щонайменше 62 перельоти з території Російської Федерації до тимчасово окупованого Криму. У лютому 2020 року Херсонський міський суд дозволив затримання підозрюваного з метою приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. 14 серпня дозвіл був продовжений до 14 лютого 2021 року. Згідно відомостей Держприкордонслужби України, чоловік 12 грудня 2019 року покинув територію України через пункт пропуску «Конотоп».

Детальніше читайте в матеріалі: Літаки та компанії: В Україні суд заочно арештував 65 російських повітряних суден, що літали в окупований Крим

Нагадаємо:

  • Після анексії Криму Росією в березні 2014 року Державіаслужба України прийняла рішення про заборону всіх польотів над кримським півостровом. На початку квітня 2014 року Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) офіційно підтвердила контроль українських авіавластей над кримським авіаційним простором.
  • У квітні 2014 року Європейська організація з безпеки аеронавігації (Євроконтроль), слідуючи конвенції ICAO про міжнародну цивільну авіацію, заборонила польоти до Криму, якщо вони не були узгоджені з українською стороною.