НАЗК внесло 25 провідних компаній світу до списку міжнародних спонсорів війни

Національне агентство з питань запобігання корупції з початку війни Росії проти України внесло 25 провідних світових компаній до переліку міжнародних спонсорів війни. 

Про це повідомили в НАЗК.

Серед них – виробники косметики та харчових продуктів, банки та нафтоперевізники, які продовжують вести свій бізнес у Росії та сплачувати там податки, фінансуючи війну проти України.

“Окрім податків, які надходять до бюджету РФ, за які потім, зокрема, утримується російська армія, згідно з російським законодавством, такі корпорації змушені сприяти призову працівників до армії та бути залученими ресурсами до мобілізаційних заходів. До того ж російськими підрозділами іноземних компаній керують російські менеджери, які здебільшого публічно підтримують війну проти України”, – зазначили у НАЗК, пояснюючи важливість внесення компаній до переліку спонсорів війни.

Так, мета НАЗК у тому, щоб зробити так, щоб провідним компаніям було репутаційно невигідно співпрацювати з агресором. Отже, вони мають закрити свій бізнес у Росії та усвідомити позицію усього цивілізованого та демократичного світу.

Усі внесені до цього переліку компанії потрапляють до бази даних World-Check, що здійснює облік осіб і організацій з підвищеним ризиком та використовується в усьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками.

“Цією базою даних користуються міжнародні інвестори та інші компанії. Тому, коли НАЗК вносить компанію до переліку, вона автоматично відображається в базі даних червоним кольором. Таким чином той, хто хоче співпрацювати з такою компанією бачить, що це дуже ризиковано репутаційно та фінансово”, – додали в агентстві.

Після внесення до переліку спонсорів війни деякі відомі компанії вже заявили, що це прямо вплинуло на їхні економічні показники.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.