В колонії РФ відмовляють в медичній допомозі політв’язню з Севастополя Володимиру Дудці

Незаконно засудженому в окупованому Криму севастопольцю Володимиру Дудці не надають професійну медичну допомогу у Ставропольській виправній колонії №11 (РФ), попри велику кількість наявних хронічних хвороб.

Про це Об’єднанню родичів політв’язнів Кремля розповів його син Ілля Дудка.

Як зазначається, Володимиру Дудці 58 років, сім з яких він перебував у СІЗО та колоніях РФ. Чоловік страждає на виразку шлунка, гіпертонію, шкірний висип, аденому простати та сечокам’яну хворобу. З таким «букетом» хронічних та важких недугів, він мав би знаходитися під постійним наглядом лікарів. Однак за словами сина, його батько у колонії отримує тільки стоматологічну допомогу.

З 2021 року після етапування у Дудки з’явився сверблячий висип з гнійниками, який не проходить й досі.

Як розповіла Об’єднанню близька подруга Володимира Дудки Марина Трофіменко, йому передавали в колонію різні ліки, мазі, але нічого не допомагає. Лікарі назначали йому симптоматичне лікування, але не обстежували: тож хвороба постійно повертається.

«Почали думати, що сип цей від нервів. Але в тих умовах, в яких знаходиться Володя, від нервів вилікувати ніяк не можна. Тільки якщо повертати в Україну», – сказала Трофіменко.

Нагадаємо:

  • 9 листопада 2016 року ФСБ РФ затримала в окупованому Севастополі українських громадян, яких російська спецслужба називає «членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Затримані Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка нібито готували диверсійні акти в Криму.
  • Дмитро Штибліков в 2004 році був звільнений в запас з лав ЗС України і до 2014 року працював в Севастополі аналітиком в неурядовій організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», що припинив діяльність після окупації Криму. Олексій Бессарабов також працював в центрі «Номос» експертом. Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, колишній командир корабля управління «Сімферополь» ВМС України. 18 травня 2017 року Штибліков уклав досудову угоду зі слідством і визнав свою провину. Жодного з незалежних адвокатів до нього не допустили. 16 листопада 2017 року «Севастопольський міський суд» засудив Штиблікова до 5 років позбавлення в колонії строго режиму і штрафу в розмірі 200 тисяч рублів.
  • 4 квітня 2019 року «Севастопольський міський суд» засудив Бессарабова і Дудку за обвинуваченням в нібито підготовці «диверсій» на території півострова і незаконному зберіганні вибухових речовин до 14 років позбавлення волі кожного та призначив їм штрафи: Дудці в розмірі 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, Бессарабову – 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  15 жовтня Верховний суд РФ залишив без змін незаконний вирок «Севастопольського міського суду».