В Криму окупанти не дозволяють передати в СІЗО незаконно засудженому заступнику голови Меджлісу Наріману Джелялову особисті речі та продукти

Наріман Джелялов, перший заступник голови Меджлісу в «Сімферопольському районному суді», 06.09.2021 Фото: facebook.com/crimeansolidarity

Російські окупанти не дозволяють передати незаконно засудженому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову, якого нещодавно перевели до Сімферопольського СІЗО №2, особисті речі та продукти.

Як розповіла дружина політв’язня Левіза, Джелялова помістили до карантинної камери разом з двома іншими в’язнями. З моменту надходження до камери росіяни не дозволили пронести ні речі, ні  продукти, книги та документи вилучили на перевірку.

В’язні харчуються виключно тим, що дають в СІЗО.

“Режим суворий, я б сказала суворий як для СІЗО – з підйому о 6 годині ранку до відбою о 22 годині вони перебувають на ногах, ходять, або можуть сидіти на лавці в камері, сидіти або лежати на ліжку в денний час заборонено. З моменту переведення до СІЗО побрили голову та бороду. Водять їх у положенні зігнутими на 90 градусів головою донизу, руки за спиною. У Нарімана загострилося його захворювання, три міжхребцеві грижі, які в цих умовах ускладнюють його перебування там, йому складно сидіти і стояти”, – розповіла Джелялова.

За її словами, Наріман Джелялов залишається спокійним і незворушним, морально стійким та відданим своїм життєвим і моральним цінностям.

Нагадаємо, кілька днів тому окупанти перевели незаконно  Нарімана Джелялова до слідчого ізолятора ФСБ в Сімферополі. Причини цього невідомі.

21 вересня 2022 року так званий «Верховний суд» окупованого Криму засудив першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова до 17 років позбавлення волі, двоюрідних братів Азіза та Асана Ахтемових – до 13 і 15 років за сфабрикованою ФСБ справою про «диверсыю на газопроводі» в селі Перевальне.

Нагадаємо:

  • 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. 4 вересня співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Нарімана Джелялова. Також «Київський райсуд» обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до  для двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, підозрюваних в скоєнні «диверсії» (ч. 1 ст. 281 КК РФ).
  • 23 вересня слідство ФСБ пред’явило Джелялову нове обвинувачення. Тепер він обвинувачується в скоєнні диверсії в складі організованої групи з п. «А» ч. 2 ст. 281 КК РФ (покарання – від 12 до 20 років позбавлення волі). І по ч. 4 ст. 222.1 КК РФ – незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи (покарання – від 10 до 15 років позбавлення волі). У листопаді 2021 року Джелялова також обвинуватили в контрабанді вибухового пристрою за ч.3 ст.226.1 КК РФ (незаконний перетин через митний кордон Митного союзу в рамках ЄврАзЕС вибухового пристрою, вчиненого організованою групою).