ВАКС конфікував активи ексдепутата Верховної Ради Криму, а наразі “сенатора” РФ Сергія Цекова

Вищий антикорупційний суд конфіскував частину активів колишнього депутата Верховної Ради Криму, а нині – «сенатора» РФ Сергія Цекова.  

Про це повідомляє прес-служба ВАКС.

Колегія суддів ВАКС частково задовольнила адміністративний позов Міністерства юстиції України. Рішенням суду в дохід держави стягнуто квартиру загальною площею 95,7 кв. м у Криму, гараж загальною площею 21,7 кв. м, 1/2 частину житлового будинку з господарсько-побутовими будівлями загальною площею 57,3 кв. м та житловий будинок з надвірними побудовами загальною площею 58 кв. м у Сімферополі.

Сергій Цеков був депутатом Верховної Ради України, потім чотири рази — у Верховній Ради Криму, де встиг побути головою парламенту. Після окупації півострова Росією Цеков увійшов до Ради Федерації від Криму, став членом комітету в міжнародних справах.

В Україні Цеков є обвинуваченим у справі про державну зраду. Кримінальне провадження щодо нього відкрили у 2016 році. У січні 2017-го Деснянський суд Києва отримав обвинувальний акт у його справі.

На етапі досудового розслідування Цекова уже оголошували в розшук. Його дані опубліковані на сайті МВС.

Нещодавно, Сергій Цеков висловився за відміну на офіційному рівні рішення 1954 року про передачу Криму до складу Української СРСР.