Фігуранти “справи Хізб ут-Тахрір” заявили про відвід апеляційному суду

Кримські політв’язні, фігуранти так званої “справи Хізб ут-Тахрір” Акім Бекіров, Сейтвелі Сейтабдієв, Рустем Сейтхалілов, Асан Яников та Ескендер Сулейманов заявили відвід суддям  Апеляційного військового суду в російському місті Власисі.

Про це повідомляє “Кримська солідарність” з посиланням на захисника Рустема Кямільова.

Бранці подали кілька клопотань, які суд відхилив. Через це вони заявили відвід усьому складу суду, але клопотання про відведення теж відхилили.

На думку адвоката, суддя в такий спосіб “намагався швидше завершити судовий процес”.

На наступному судовому засіданні, 27 червня, сторони відбудуться дебати в цій кримінальній справі.

Нагадаємо, Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив п’ятьох фігурантів другої сімферопольської групи сфальсифікованої ФСБ «справи кримських мусульман», активістів громадського об’єднання «Кримська солідарність» Акіма Бекірова, Сейтвелі Сейтабдієва, Ескендера Сулейманова, Рустем Сейтхалілов та Асана Янікова до позбавлення волі на строк від 14 до 15 років у колонії суворого режиму.

25 кримськотатарських громадських активістів – Руслан Сулейманов, Алім Карімов, Рустем Шейхалієв, Меджит Абдурахей, Шабан Умеров. Акім Бекіров, Фарход Базаров, Сервет Газієв, Сейран Муртаза, Ерфан Османов, Осман Аріфмеметов, Ремзі Бекіров, Ескендер Сулейманов, Енвер Аметов, Владлен Абдулкадиров і Раїм Айвазов – обвинувачуються в причетності до ісламської політичної партії «Хізб ут-Тахрір», яка визнана терористичною в Росії, але діє без обмеження на рівні національних законодавств багатьох країн світу.