В колонії РФ за проукраїнські погляди кримського політв’язня Давиденка на місяць запроторили до ШІЗО

Співробітники виправної колонії №23 у Саратовській області РФ помістили політв’язня Костянтина Давиденка на місяць до штрафного ізолятора  за проукраїнські погляди, проте інші в’язні домоглися його звільнення раніше. 

Про це Об’єднанню родичів політв’язнів Кремля розповів його адвокат.

За його словами, Давиденко відкрито висловлює своє ставлення до війни Росії проти України та спілкується на ці теми з іншими арештантами. За це заступних з виховної роботи помістив українця до ШІЗО на місяць попри те, що максимальний термін тримання в ізоляторі — 15 діб.

“На щастя, багато ув’язнених цієї колонії, переважно з Кавказу та Центральної Азії, мають проукраїнські погляди та розуміють, що за критику режиму сьогодні закрили Констянтина, а надалі можуть переслідувати їх. Вони домоглися звільнення Давиденка з ШІЗО як однієї з умов стабільного виробництва на швейному цеху, де Костянтин та інші в’язні постійно працюють”, – мовиться у повідомленні правозахисників.

Адвокат повідомляє, що стан здоров’я Давиденка залишився незмінним: він страждає від постійних головних болів, хворих зубів та підвищення тиску. Він сподівається на обмін.

Нагадаємо, російській силовики затримали Костянтина Давиденка в тимчасово окупованому Сімферополі 11 лютого 2018 року. За даними ФСБ, він нібито передавав спецслужбам України державні таємниці з окупованої території.

13 лютого 2018 окупаційні силовики оприлюднили відео, на якому Костянтин заявив, що він прибув до Криму за завданням СБУ. На відео помітно, що в нього вибиті передні зуби, тож правозахисники зробили висновок, що Давиденка катували задля “зізнавальних показів”.

У червні 2019 року чоловіка засудили до 10,5 років, а у жовтні  2019 року “суд” пом’якшив покарання до 7 років позбавлення волі. В цей же період його включили до списку обміну полоненими, але повернення додому так і не відбулося.