Ще двоє колишніх українських суддів, які в Криму зрадили присязі, отримали заочні вироки

В Україні суд оголосив вироки ще двом колишнім українським суддям, які в 2014 році після окупації Криму Росією зрадили присязі та перейшли служити до незаконних судових органів, створених росіянами. 

Про це повідомляє пресслужба прокуратури АРК.

“Прокурори автономії довели, що у 2014 році засуджені зрадили присязі на вірність українському народу. При окупаційній владі вони зайняли посади так званого голови Кіровського районного суду та судді незаконно створеного Ялтинського міського суду”, – повідомили прокуратурі.

Своїми діями та рішеннями вони сприяли становленню та зміцненню окупаційних органів правосуддя на півострові, а також надавали допомогу представникам іноземної держави у проведенні підривної діяльності проти України.

Незаконних окупаційних “суддів” визнано винними у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України)та засуджено на 12 і 13 років позбавлення волі.

Нагадаємо:

  • У грудні 2015 року Вища рада юстиції Украни зробила подання про звільнення 277 суддів Автономної Республіки Крим і Севастополя за порушення присяги.
  • 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.
  • У січні 2017 року Генпрокуратура України повідомила, що проводить заочне розслідування за підозрою в державній зраді відносно 319 кримських суддів-зрадників.
  • 11 травня 2017 року Вища рада правосуддя України на своєму засіданні звільнила 91 суддю з Автономної Республіки Крим і Севастополя, які після окупації Криму перейшли на службу до Росії.