Кримського “суддю”, який штрафував кримських татар у “справі 3 травня”, заочно засуджено до 13 років

Подільський районний суд Києва оголосив вирок колишньому українському судді з Криму, який після окупації півострова Росією зрадив присязі та перейшов на службу до незаконно створеного окупантами судового органу. У травні 2014 року він штрафував кримських татар, учасників зустрічі на адмінмежі лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілева. 

Про це повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на вирок суду.

За матеріалами справи, засуджений – колишній суддя Бахчисарайського районного суду АР Крим, який після окупації Криму перейшов на бік РФ та продовжив роботу у незаконному “Бахчисарайському районному суді Республіки Крим”.

У травні 2014 року він виніс два рішення про застосування штрафів до учасників зустрічі лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілева, який 3 травня намагався перетнути адміністративну межу з окупованим півостровом, якому окупанти заборонили в’їзд на півострів. Його зустрічали близько тисячі кримських татар. Шлях їм перегородили колишні бійці українського спецпідрозділу «Беркут», відбулися зіткнення. Окупаційні прикордонники так і не пропустили Джемілева в Крим – він повернувся до Києва.

Засуджений “суддя” 12 і 19 травня 2014 року притягнув до адміністративної відповідальності двох громадян України, які блокували рух транспорту на трасі на час зустрічі Мустафи Джемілева.

У грудні 2014-го указом президента РФ “суддю” було призначено заступником голови незаконно створеного росіянами «Бахчисарайського районного суда Республіки Крим».

Оскільки засуджений досі перебуває на території тимчасово окупованого Криму, вирок йому було оголошено заочно. За державну зраду його засуджено до 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Покарання він відбуватиме одразу після затримання українськми правоохоронцями.

Нагадаємо:

  • У грудні 2015 року Вища рада юстиції Украни зробила подання про звільнення 277 суддів Автономної Республіки Крим і Севастополя за порушення присяги.
  • 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.
  • У січні 2017 року Генпрокуратура України повідомила, що проводить заочне розслідування за підозрою в державній зраді відносно 319 кримських суддів-зрадників.
  • 11 травня 2017 року Вища рада правосуддя України на своєму засіданні звільнила 91 суддю з Автономної Республіки Крим і Севастополя, які після окупації Криму перейшли на службу до Росії.