Апеляція підтвердила вирок експосадовцю Міноборони: 4,5 роки ув’язнення за хабар у 24 мільйони доларів

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін вирок колишньому заступнику начальника управління військових представництв Міністерства оборони України Дмитру Комасі. Його визнано винним у пропозиції надання неправомірної вигоди директору департаменту внутрішнього аудиту Міноборони Андрію Бойку та засуджено до 4,5 років позбавлення волі. 

Про це повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«9 листопада 2023 року АП ВАКС залишила без задоволення апеляційні скарги сторони захисту на вирок ВАКС, яким колишнього заступника начальника управління Мінборони України Дмитра Комаху визнано винуватим у пропозиції надання 24 млн грн неправомірної вигоди за позитивний аудит облаштування «Фортеці» – об’єкту спеціального призначення «Єдиний центр безпеки Центрального управління безпеки військової служби ЗСУ». Суд погодився з позицією прокурора САП та залишив без змін покарання особі – 4 роки 6 місяців позбавлення волі. На виконання вироку особу взято під варту у залі суду», – інформує САП.

Також Апеляційна палата ухвалила рішення про виплату винагороди викривачу Бойку – 1,68 млн грн.

Нагадаємо, ексзаступник начальника управління Міноборони Дмитро Комаха навесні 2021 року пообіцяв передати кошти у розмірі 16,8 млн грн директору департаменту внутрішнього аудиту МО від комерційної компанії. Ця фірма виконує в межах державного оборонного замовлення роботи з реконструкції підземної частини будівлі одного з центральних управлінь під Єдиний центр безпеки для Міноборони.

На думку слідства, кошти призначались за позитивний аудиторський висновок щодо відповідності, повноти та якості поставленого комерційною компанією обладнання умовам державного контракту. Свої «послуги» посадовець управління військових представництв оцінив у 7 млн грн – саме стільки він мав отримати за своє «посередництво» між комерційною компанією і директором департаменту внутрішнього аудиту. Загалом йдеться про близько 24 млн грн.

Як вважають у НАБУ, позитивний висновок аудиту дозволив би приватній компанії отримати повну суму оплати за укладеним контрактом, загальна вартість якого становить понад 400 млн грн, та претендувати на укладення наступних договорів щодо облаштування інших частин системи.