Торік 10 народним депутатам було повідомлено про підозри – Державне бюро розслідувань

Торік Державне бюро розслідувань повідомило про підозру 10 народним депутатам.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна-Укрінформ повідомив директор ДБР Олексій Сухачов.

«Щодо нардепів, то за 2023 рік повідомлено про підозру 10 народним обранцям, стосовно 2 направлено обвинувальні акти до суду», – сказав він.

За словами генерального прокурора Андрія Костіна, проти народних депутатів, окрім тих проваджень, які знаходяться у ДБР, є справи у Національному антикорупційному бюро. Але точно кількість відкритих кримінальних проваджень Костін не назвав.

Нагадаємо, в листопаді 2023 року  було оголошено про підозру народному депутату Андрію Одарченку, викритому у спробі підкупу голови Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма.

За інформацією слідства, народний депутат пропонував топпосадовцю неправомірну вигоду в біткоїнах за забезпечення ухвалення рішення про виділення з фонду ліквідації наслідків збройної агресії коштів на ремонт будівель університету, у якому парламентарій обіймає посаду ректора.

До цього підозру отримав нардеп Олександр Дубінський. СБУ та ДБР зібрали докази держзради українського нардепа, який під позивним “Буратіно” здійснював інформаційно-підривну діяльність на користь Росії. Організація розхитувала суспільно-політичну ситуацію в Україні та дискредитувала державу у світі.