Кількість вбивств, які скоїли російські військові, за минулий рік зросла на 900% – британська розвідка

За 2023 рік кількість вбивст, скоєних російськими військовими у порівнянні з 2022 роком зросла на 900%.

Про це йдеться у звіті розвідки Міністерства оборони Великої Британії.

За даними видання “Медіазона”, 2023 року в Росії за вбивство засудили 116 російських військовослужбовців. Попереднього року таких обвинувальних вироків було 13, 2021-го – 11.

Видання The New York Times з посиланням на голову благодійного фонду “Росія за ґратами” Ольгу Романову повідомило, що 15 тисяч помилуваних засуджених повернулися до Росії із зони бойових дій в Україні.

Російська “Верстка” повідомила, що проти ексв’язнів у РФ відкрили 190 кримінальних справ, у тому числі – 20 про вбивство або замах на вбивство у 2023 році.

“Велика кількість убивств, скоєних військовослужбовцями та ветеранами російських солдатів, ймовірно, частково пов’язана з хронічними проблемами психічного здоров’я, пов’язаними з війною. Йдеться про посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) та десенсибілізацію до насильства на полі бою”, – зазначили у розвідці міноборони Великої Британії.

Нагадаємо:

  • В Україні правоохоронці розслідують близько 3 тияч 800 кримінальних справ за фактами вчинення російськими військовими воєнних злочинів проти українських дітей.