Нацполіція повідомила про підозру заступнику гендиректора “Росатому” за пограбування ЧАЕС

Національна поліція України повідомила про підозру у порушенні законів та звичаїв війни повідомили генерал-майору поліції та заступнику гендиректора “Росатому” Миколі Малюкіну, який керував діями росіян на ЧАЕС.

Про це повідомляє Нацполіція.

Відомо, що росіяни окупували територію ЧАЕС на початку повномасштабного вторгнення Росії. Персонал ЧАЕС 600 годин працював без ротації, а разом з атомниками росіяни тримали в заручниках групу цивільних, які вирішили сходити до Прип’яті напередодні великого вторгнення.

Для того, щоб ідентифікувати причетних до окупації ЧАЕС, слідчі вивчили 670 тисяч відеозаписів з камер відеоспостереження, допитали 85 свідків скоєних злочинів та провели майже сотню слідчих експериментів.

У підсумку встановили сотню людей, серед яких працівники “Росатому”, російські журналісти та військовослужбовці, зокрема чотири генерали та три полковники ЗС РФ.

“Працівники “Росатому” вивезли з Чорнобильської АЕС унікальну радіологічну лабораторію, джерела іонізувального випромінювання, майже 700 компʼютерів, 344 службових автомобілі й навіть радіаційні дозиметри. Загальна сума збитків станції становить майже мільярд гривень”, – кажуть слідчі.

Раніше було також повідомлено про підозру полковнику поліції нацгвардії РФ Андрію Фроленкову, двом російським високопосадовцям, які організували збройне захоплення АЕС, – Сергію Бурлакову та генерал-майору Олегу Якушеву.