Суддя ліквідованого ОАСК Літвінова поскаржилася генпрокурору на журналіста, який знайшов у неї російський паспорт

Суддя ліквідованого Окружного адміністративного суду міста Києва Аріна Літвінова звинуватила журналіста “Схем” Георгія Шабаєва, який знайшов у неї російське громадянство, у “втручанні в її діяльність як судді” та написала лист в прокуратуру та Вищу раду правосуддя.

Про це повідомляють “Схеми” та пресслужба Вищої ради правосуддя

“Вважаю, що такі дії журналіста є втручанням у судову діяльність, яка супроводжується гучними обвинувальними заявами з метою нанесення репутаційних втрат судді й підриву авторитету судової влади. Відтак, шляхом висування непідтверджених обвинувачень і вчинення дій із дискредитації судді Літвінової A.B., журналістом створюються загроза незалежності судової гілки влади”.

Суддя стверджує, що метою репортажу було “створення недоброчесного іміджу” та “унеможливлення проходження кваліфікаційного оцінювання”, а також запевняє, що зробила запит на адресу журналіста щодо “джерела походження розповсюджених  недостовірних відомостей” та доступ до них.

Водночас, “Схеми” звернулися з запитом до Офісу генерального прокурора з проханням повідомити, чи було відкрите кримінальне провадження за повідомленням судді.

Нагадаємо:

  • Раніше журналісти “Схем” оприлюднили інформацію, що суддя нині ліквідованого Окружного адміністративного суду міста Києва Аріна Літвінова, яка має чинний статус судді, має паспорт Російської Федерації. Журналісти посилаються на витяг з автоматизованої системи “Роспаспорт” за грудень 2022-го року. За його даними, в липні 2002 року в місті Єкатеринбургу жінка, на ім’я Аріна Літвінова, стала громадянкою РФ та отримала російський паспорт. Причина набуття громадянства – заміна паспорта громадянина СРСР. На той час Літвінова вже три роки працювала у Вищому арбітражному суді України.