Чергова кримська суддя-зрадниця, яка переслідувала кримських татар, засуджена до 13 років з конфіскацією

Подільський районний суд Києва оголосив вирок колишній судді Залізничного районного суду Сімферополя, яка після початку окупації Криму порушила присягу та перейшла на службу до незаконно створеного росіянами судового органу. 

Вирок їй було винесено 22 травня.

За інформацією Центру журналістських розслідувань, засуджено Домнікову Марію Вікторівну. Вона обіймала посаду судді Залізничного районного суду Сімферополя Автономної Республіки Крим з лютого 2011 року. В лютому 2014 року, на початку окупації Криму Росією, вона порушила присягу та залишилась працювати на окупантів. В грудні 2014 року указом президента РФ її було призначено «суддею» незаконно створеного «Залізничного районного суду м. Сімферополя Республіки Крим».

В серпні 2018 року Марія Домнікова присудила 10 тисяч рублів штрафу 64-річному Ярікулу Давлатову, який провів одиночний пікет на підтримку раніше арештованого« судом» 76-річного Сервера Караметова. У парку неподалік незаконного «Верховного суду Криму» Давлатов мовчки тримав плакат «Путін! Наші діти не терористи та не екстремісти».

22 травня 2024 року Подільський районний суд Києва визнав колишню суддю Залізничного райсуду Сімферополя Марію Домнікову винною у державній зраді та призначив покарання у вигляді 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Вирок оголошено заочно. Призначене судом покарання вона відбуватиме з моменту фактичного затримання.

Нагадаємо:

  • У грудні 2015 року Вища рада юстиції Украни зробила подання про звільнення 277 суддів Автономної Республіки Крим і Севастополя за порушення присяги.
  • 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.
  • У січні 2017 року Генпрокуратура України повідомила, що проводить заочне розслідування за підозрою в державній зраді відносно 319 кримських суддів-зрадників.
  • 11 травня 2017 року Вища рада правосуддя України на своєму засіданні звільнила 91 суддю з Автономної Республіки Крим і Севастополя, які після окупації Криму перейшли на службу до Росії.