Екснаглядачу окупаційного СІЗО на Херсонщині повідомили про підозру у колабораціонізмі за депортацію українських засуджених

Колишньому нагладачу окупаційного ізолятора повідомили про підозру через примусове переміщення з Херсонської області на тимчасово окуповані Росією території та депортацію до РФ понад 150 українських засуджених.

Про це повідомили у Херсонській обласній прокуратурі.

“За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури колишньому представнику пенітенціарної служби заочно повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України)”, – йдеться у повідомленні.

За даними слідства, 45-річний підозрюваний у травні 2022 року очолив створений на базі захопленої ДУ “Херсонський слідчий ізолятор” окупаційний “Слідчий ізолятор №1”.

Як зазначається, у жовтні того ж року фігурант отримав наказ від російського керівництва про організацію примусового переміщення засуджених з Херсона спочатку до “Голопристанської виправної колонії (№7)”, далі – до інших місць ув’язнення на ТОТ та депортацію до РФ.

Під безпосереднім контролем та за участі підозрюваного його підлеглими, а також працівниками установ виконання покарань РФ, на спеціальному транспорті було незаконно переміщено більш як 150 громадян України на лівобережжя Херсонської області.

Пізніше частину з них перемістили на інші тимчасово окуповані території України, частину – депортували у РФ. На даний час встановлено місце перебування кількох засуджених – їх утримують в аналогічних установах на території країни-агресора або в тимчасово окупованому Криму. Доля інших залишається невідомою.