Кримська “суддя” Алла Хіневич, яка причетна до переслідувань українців і кримських татар, засуджена до 14 років ув’язнення

Солом’янський районний суд Києва оголосив вирок колишній судді Сімферопольського районного суду Автономної Республіки Крим, яка після початку окупації півострова перейшла на службу до окупантів. Її визнано винною у державній зраді та засуджено до 14 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Відповідний вирок було винесено 7 травня.

За інформацією Центру журналістських розслідувань, засуджено Хіневич Аллу Миколаївну. Вона обіймала посаду судді Сімферопольського районного суду АРК з травня 2012 року. Та навесні 2014 року порушила присягу. В грудні указом президента РФ її було затверджено на посаду “судді” окупаційного “Сімферопольського районного суду Республіки Крим”. В липні 2016 року Хіневич стала “суддею” незаконного “Верховного суду РК”.

Протягом останніх 10 років Алла Хіневич ухвалювала незаконні рішення іменем РФ та виносила незаконні вироки громадянам України.

В грудні 2020 року Хіневич як “голова колегії суддів” оголосила вирок власнику кримськотатарського телеканалу ATR і «організатору енергетичної блокади» півострова Ленуру Іслямову, якого окупанти звинуватили в «організації незаконного збройного формування, здійснення диверсійних дій, і публічних закликах до здійснення екстремістської діяльності». Його заочно засудили до 19 років позбавлення волі.

21 травня 2021 року Алла Хіневич засудила Івана Яцкіна за нібито «шпигунство» на користь України до 11 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму. А також присудила рік обмеження волі після відбування покарання.

У жовтні 2021 року Алла Хіневич затвердила вирок за нібито “шпигунство” Костянтину Ширінгу. Його було засуджено до 12 років позбавлення волі попри важкі хвороби серця. В лютому 2023 року Костянтин Ширінг помер в російській в’язниці.

30 березня 2023 року незаконна “суддя” так званого “Верховного суду республіки Крим” Алла Хіневич винесла обвинувальний вирок 40-річному мешканцю села Піонерське Ігорю Купичу за статтями “диверсія”та “незаконний обіг вибухових речовин”. Окупанти звинуватили Купича  у спробі підпалу військкомату та вибуху на залізниці.

Нагадаємо:

  • У грудні 2015 року Вища рада юстиції Украни зробила подання про звільнення 277 суддів Автономної Республіки Крим і Севастополя за порушення присяги.
  • 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.
  • У січні 2017 року Генпрокуратура України повідомила, що проводить заочне розслідування за підозрою в державній зраді відносно 319 кримських суддів-зрадників.
  • 11 травня 2017 року Вища рада правосуддя України на своєму засіданні звільнила 91 суддю з Автономної Республіки Крим і Севастополя, які після окупації Криму перейшли на службу до Росії.