Кримського політв’язня Рустема Шейхалієва етапували до Красноярського краю

Політв’язня, громадянського журналіста, фігуранта так званої “справи Хізб ут-Тахрір”, учасника “другої сімферопольської групи” Рустема Шейхалієва етапували до в’язниці Єнісейська в Красноярському краї.

Про це повідомляє “Кримська солідарність” з посиланням на його дружину Сурію Шейхалієву.

За її словами, 26 квітня вона отримала електронного листа, в якому чоловік повідомив, що з 25 квітня перебуває в Єнісейську. До цього тиждень він пробув у СІЗО Красноярська.

“Сказав, що після прибуття до Єнісейська в нього забрали всі особисті речі, поклали їх у каптерку. Видали тюремну робу, в якій він там ходитиме там”, – уточнила Сурія.

Раніше громадянський журналіст Осман Аріфмеметов у листі написав, що 18 березня 2024 року його, Шейхалієва та інших ув’язнених вивезли із СІЗО №3 Новочеркаська. Деякий час Рустем перебував разом з ними.

Наступного дня вони вже були у Воронежі, потім приїхали до Самари й зрештою – до Челябінська. Весь цей час із політв’язнями практично не було зв’язку. Скільки часу витрачено на дорогу і скільки вони провели в Челябінську – сім’ям незаконно засуджених кримських татар невідомо.

Нагадаємо:

  • У російському Ростові-на-Дону силовики затримали трьох активістів «Кримської солідарності» – Ремзі Бекирова, Османа Аріфмеметова і Владлена Абдулкадирова, в будинках яких у Криму напередодні пройшли обшуки.
  • 27 і 28 березня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував всіх затриманих активістів.
  • 29 березня всіх незаконно заарештованих в Криму 23 кримськотатарських активістів вивезли до РФ.
  • Південний окружний військовий суд 24 листопада 2022 року засудив Енвера Аметова та Яшара Муєдінова засудили до 13 років колонії суворого режиму, а громадянських журналістів Руслана Сулейманова, Рустема Шейхалієва та Османа Аріфмеметова – до 14 років. Перші чотири роки засуджені проведуть у в’язницях, потім усі