Михайло Шеремет, командир «Самооборони Криму», отримав підозру у державній зраді

Командиру «Самооборони Криму» Михайлу Шеремету повідомлено про підозру в державній зраді та керівництві незаконним збройним формуванням, нападі на підприємства, установи, організації. 

Як повідомили в пресслужбі Прокуратури Автономної Республіки Крим та м.Севастополя, колишній військовослужбовець з досвідом ведення бойових дій Шеремет у лютому 2014 року добровільно очолив  «Самооборону Криму», створену під час окупації Криму Росією під контролем російських спецслужб та ЗС РФ.

«Самооборона Криму» мала сприяти вторгненню підрозділів збройних сил та інших силових формувань РФ на суверенну територію України. Незаконне збройне формування брало участь у блокуванна та захопленна об’єктів транспортної інфраструктури, військових об’єктів ЗСУ, органів державної влади та місцевого самоврядування України, а також підприємств, установ, організацій півострова.

До обов’язків Михайла Шеремета як керівника збройного формування входило загальне керівництво, планування та координація дій підлеглих бійців.

“26 лютого 2014 року під керівництвом підозрюваного командири рот та бійці НЗФ «Самооборона Криму», які мали на озброєнні вогнепальну зброю, прибули до будівлі Верховної Ради АР Крим у м. Сімферополі, де проводився мітинг на підтримку територіальної цілісності і недоторканості України. У подальшому «командувач полку» здійснив розстановку особового складу НЗФ по периметру адмінбудівлі та прилеглої території, з метою змушення спікера ВР АР Крим провести позачергову сесію з питання проведення референдуму про «незалежність півострова». Крім того, «самооборонівці» допомагали силовим структурам РФ у розгоні проукраїнськи налаштованих громадян та захоплення будівлі ВР АР Крим”, – повідомили в прокуратурі.

16 березня 2014 року Шеремет разом з особовим складом НЗФ «Самооборона Криму» організовував охорону та забезпечував проведення на виборчих дільницях м. Сімферополя «загальнокримського референдуму» щодо входження півострова до складу РФ.

Надалі «командир полку» систематично виконував накази представників окупаційної влади щодо організації здійснення «самооборонівцями» блокування військових частин ЗСУ, чергувань на блокпостах, захоплення українських військовослужбовців, журналістів та активістів, нападів на підприємства, установи, організації, зокрема, Сімферопольський аеропорт, будівлі прокуратури, міліції, служби безпеки АР Крим та інші. У червні 2014 року підозрюваного призначено «радником», а згодом – заступником  окупаційного «голови АР Крим» Аксьонова С.В.

У вересні 2016 року він став депутатом VІІ скликання Держдуми РФ, а 2021 – отримав мандат депутата VIII скликання.  За заслуги перед окупантами нагороджений медаллю «За возвращение Крыма».

Михайло Шеремет знаходиться під міжнародними санкціями країн Євросоюзу, США, Великобританії, Японії тощо.

Михайлу Шеремету повідомлено про підозру у керівництві не передбаченим законом збройним формуванням, нападі на підприємства, установи, організації (ч. 4 ст. 260 КК України) та державна зрада (ч. 1 ст. 111 КК України). Санкції статей передбачають покарання до 15 років позбавлення волі.

Детальніше про Михайла Шеремета дивіться в матеріалі Центру журналістських розслідувань: 

Нагадаємо:

  • Солом’янський районний суд Києва оголосив вирок колишньому командиру 7 роти “Самооборони Криму”. Його визнано винним в участі в незаконому воєнізованому збройному  формуванні, посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та державній зраді і засуджено до 13 років позбавлення волі.
  • У 2020 році прокуратура АРК і Севастополя спільно з Нацполіціей АРК повідомили про підозру 40 учасникам незаконного збройного формування «Самооборона Криму», які в 2014 році привели до окупації півострова Крим. Всього ідентифікували понад 1300 учасників «самооборони Криму».