Прокуратура розслідує факти привласнення РФ майже 2 тисяч тонн української агропродукції

З 24 лютого 2022 року, з початку повномасштабної війни Росії проти України, РФ вкрала і знищила українського зерна та іншої агропродукції понад 1 700 тонн агропродукції вартістю понад мільйони доларів. Частину РФ незаконно вивезла з окупованих територій.

Про це повідомила пресслужба Офісу генпрокурора України, який розслідує цей злочин.

Окремим злочином є руйнування та знищення сільськогосподарської інфраструктури внаслідок обстрілів та бойових дій, наголосили в повідомленні.

Вкрадену продукцію Росія систематично вивозить за кордон і продає на світовому ринку. Походження зерна та іншої агропродукції приховується.

Заступник генпрокурора Дмитро Вербицький під час Української зернової конференції в Києві повідомив, що українські прокурори вже отримали накази на арешт понад 20 суден, направили запити на взаємну правову допомогу та скерували до суду 20 обвинувальних актів.

Офіс генпрокурора закликав міжнародних партнерів, агротрейдерів та громадські організації допомагати у відстеженні міжнародного потоку вкраденої української агропродукції та фінансування цих незаконних продажів.

Нагадаємо:

  • СБУ повідомила про підозру у колабораційній діяльності так званим «міністру внутрішньої політики, інформації та зв’язку» Володимиру Трегубу та «міністру сільського господарства» Юрію Мигалю в окупаційному «уряді Криму», які сприяли незаконному вивезенню українського зерна з тимчасово окупованої території півдня України.
  • Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про підозру капітанові судна «М.Андрєєв» Геннадію Коржеву: у 2022 році він здійснив вивезення з території тимчасово окупованого Криму вкраденого українського зерна.
  • Повідомлено про підозру капітанам російських суден «Матрос Кошка» та «Амур-2501», які перевозять крадене українське зерно з Криму у треті країни, росіянам Сергію Подгорбунському та Віталію Васильєву.
  • Суд наклав арешт на три російські судна та одне сірійське, які незаконно перевозять крадене українське зерно із закритих Україною портів окупованого Криму до третіх країн.