СБУ повідомила про підозру голові російського банку за запровадження рубльової зони на тимчасово окупованих територіях

Служба безпеки Україниповідомила про підозру голові правління російського ЦМРБанку Руслану Ареф’єву, який фінансує війну РФ проти України.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

За матеріалами слідства, за вказівкою Кремля та Центробанку РФ фігурант запроваджує так звану “рубльову зону” на тимчасово захоплених територіях України.

«За вказівкою Кремля та Центробанку РФ, фігурант запроваджує так звану «рубльову зону» в тимчасово захоплених регіонах нашої держави. Для цього Ареф’єв за підтримки місцевих гауляйтерів відкрив більше 200 відділень російського банку в Криму, Донецьку та Луганську», – повідомляє СБУ.

Після захоплення території лівобережної Херсонської та частини Запорізької областей він організував там створення ще 27 філій фінустанови. Здебільшого відкриття банків відбувалося на базі захоплених відділень українських фінустанов.

«У такий спосіб агресор намагається зробити всі готівкові та електронні розрахунки на тимчасово непідконтрольних Україні територіях в російських рублях. Крім того, окупаційні структури ЦМРБанку беруть участь у фінансуванні підрозділів російських військ, які воюють проти Сил оборони», – йдеться в повідомленні.

Найбільше це стосується виплати зарплат загарбникам та покриття затрат на розквартирування. Також на відділення кремлівської фінустанови максимально заведені всі банківські розрахунки місцевих так званих “адміністрацій”.

Слідчі СБУ заочно повідомили Ареф’єву про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (умисні дії, вчинені з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до тяжких наслідків).

Тривають комплексні заходи для притягнення зловмисника до відповідальності.