В Криму дружину політв’язня Ельдара Якубова зобов’язали сплатити штраф за спробу сфотографувати чоловіка

Незаконно створений росіянами “Київський районний суд Сімферополя” затвердив рішення про присудження штрафу дружині політв’язня, фігуранта так званої “справи Хізб ут-Тахрір” Ельдара Якубова Айше Якубовій.  За спробу сфотографувати чоловіка під час судового засідання вона має сплатити 1 тисячу рублів. 

Про це повідомляє Кримська солідарність з посиалннам на юриста Рустема Кямільова.

17 січня в Київському “райсуді” на Якубову склали протокол за невиконання законного розпорядження пристава – відразу після закінчення судового засідання вона спробувала сфотографувати чоловіка. Жінка одразу ж видалила зроблене фото на вимогу пристава, але його це не влаштувало. На неї склали протокол про адмінпорушення.

14 березня “суд” призначив Айше штраф в одну тисячу рублів. Як підкреслив Кямільов, жінка не перешкоджала вимогам пристава й одразу їх виконала, але “суд” цей аргумент не прийняв.

“Тепер протягом 60 днів жінка, у якої на утриманні перебуває четверо малолітніх дітей, мусить виплатити штраф”, – сказав Кямільов.

Нагадаємо, 24 серпня 2023 року російські силовики в тимчасово окупованому Бахчисараї провели серію обшуків у будинках активістів “Кримської солідарності” та їхніх родичів.

Обшуки пройшли в Аметхана Умерова, Сейдамета Мустафаєва, Руслана Асанова, Абдулмеджита Сейтумерова, Ельдара Якубова та Ремзі Німетулаєва. Після слідчих дій їх затримали.

Співробітники ФСБ РФ утримували затриманих чоловіків із закритими очима та в наручниках.

Усіх шістьох бахчисарайських активістів неодноразово затримували на акціях на підтримку інших арештованих кримських татар. Німетулаєва та Мустафаєва заарештовували на кілька діб.

Якубова судили за порушення громадського порядку через масове перебування громадян – йому призначили штраф у 10 тисяч рублів. Умерова судили за цією ж статтею та за статтею про невиконання правил при НС або загрозу її виникнення. Кілька діб він провів у спецприймачі, йому призначили штраф.