В Криму на редакцію газети “Кирим”, у головреда та засновника якої нещодавно провели обшуки, склали два протоколи

Російські силовики в тимчасово окупованому Криму складли два протоколи на редакцію кримськотатарського видання “Кирим”: за нібито “дискредитацію збройних сил Росії” та “розповсюдження явно неправдивої інформації під виглядом достовірної”.

Про це повідомиляє “Кримська солідарність”

Раніше у будинках головного редактора газети “Кирим” Бекіра Мамутова та засновника газети Сейрана Ібрагімова пройшли обшуки. На Мамутова було складено два адмінпротоколи за нібито “фейки про армію РФ” та “зловживання свободою масової інформації”. Тепер за тими ж статтями силовики склали протоколи на юридичну особу – газету “Кирим”.

В одній з публікацій, про яку йдеться в адмінпротоколі, мова про те, чому кримчани не повинні брати участь у “спецооперації” РФ на території України. На думку оперативника, цією статтею Мамутов “поширив відомості, спрямовані на дискредитацію використання збройних сил Росії з метою захисту інтересів РФ та її громадян, підтримки міжнародного миру та безпеки у рамках демілітаризації та денацифікації України”.

Газета “висловила незгоду у проведенні “СВО”, вважає Коренівський, тож скоїла правопорушення за частиною 1 статті 20.3.3 КоАП РФ.

Другий протокол – про дезінформацію склали за статтю з уривком доповіді ООН про гуманітарну ситуацію в Криму, зокрема про необґрунтовані затримання та побиття людей. Також у статті журналісти навели дані про тортури кримського татарина в Херсоні та про суворі умови тримання в СІЗО №2 у Сімферополі.

Оперативник “ЦПЕ” наголосив, що з 2017 року до цього часу “МВС у Республіці Крим не отримувало жодних відомостей та заяв про застосування тортур та жорстокого поводження з громадянами з боку силових структур”.

Водночас, за його версією, “відповідно до отриманих відомостей із СІЗО№2, умови утримання поміщених туди осіб повністю відповідають вимогам законодавства РФ”.

Засновника та директора газети Сейрана Ібрагімова викликали на розгляд справи редакції до Алуштинського міського суду. Після доставлення до будівлі “ЦПЕ” в Сімферополі він дав письмове пояснення. Також його викликали до “мирового суду” Сімферополя для розгляду справи редакції.