В Криму учасника Жовтої Стрічки Миколу Онука незаконно засуджено до 5 років ув’язнення

Окупаційний “Залізничний районний суд” Сімферополя ухвалив незаконний “вирок” місцевому жителю Миколі Онуку. Його обвинуватили у “нарузі” над російськими державними символами, вандалізмі і зберіганні вибухового пристрою.

Про це повідомляє правозахисна організація “Кримський процес”.

Судовий процес відбувся у закритому режимі. Оголошення вступної та регулятивної частини вироку, всупереч вимогам законодавства, “суддя” Євгенія Романенкова також здійснила без участі слухачів.

Як стало відомо “Кримському процесу”, “суддя” визнала Миколу Онука винним та призначила покарання у вигляді п’ять років позбавлення волі із відбуванням строку в колонії загального режиму та штраф у 50 тисяч рублів.

Нагадаємо, у серпні 2023 року у Миколи Онука пройшли обшуки. Його підозрювали у нібито “у дискредитації російської армії”. Під час обшуків окупанти нібито “знайшли” файли з різною українською атрибутикою, схожою на ту, яку в тимчасово окупованих містах півострова поширює рух “Жовта стрічка”.

У січні 2024 р. російські пропагандисти заявили, що він був агентом українського центру інформаційно-психологічних операцій, щодо якого порушили кримінальну справу.