В США бізнесмен визнав провину за постачання до РФ в обхід санкцій електронних компонентів для безпілотників

У Сполучених Штатах Америки бізнесмен із Нью-Йорка Ніколай Григор’єв визнав себе винним в участі в незаконній схемі з постачання до Росії електронних компонентів. Вони йшли компаніям, що повʼязані зі збройними силами РФ.

Про це повідомляє “Голос Америки”.

36-річний Ніколай Григор’єв визнав участь у змові з метою контрабанди чутливих американських безпілотних технологій на суму понад 250 тисяч доларів для російських компаній.

За мтаеріалами справи, бізнесмен використовував бруклінську юридичну особу, компанію QLC. Вона зареєстрована безпосередньо на самого Григор’єва, та Артема Оловяннікова, якого наразі не заримано. Ще один фігурант схеми – Микита Архіпов використав обліковий запис електронної пошти QLC з Росії. Через QLC обвинувачені купували електронні компоненти подвійного призначення для організацій у Росії, які розробляють та виробляють безпілотники.

QLC постачала компоненти зокрема російській компанії SMT-iLogic, яка потрапила під санкції США в травні 2023 року за причетність до ланцюга поставок для виробництва безпілотників у РФ.

З 22 жовтня 2021 по 22 лютого 2022 року QLC отримала від SMT-iLogic близько 272 тисяч 830 доларів. Ці гроші майже повністю йшли на придбання електронних компонентів подвійного призначення.

В електронній пошті та чатах спільники відкрито обговорювали обхід експортних обмежень США, зокрема, за допомогою підставних компаній у третіх країнах, таких як Казахстан.

Після визнання провини Григор’єву загрожує максимальне покарання у п’ять років в’язниці.

За словами заступника генерального прокурора Лізи Монако, Міністерство юстиції США продовжить притягувати до відповідальності тих, хто нехтує запровадженими санкціями та експортним контролем, підтримуючи війну РФ проти України.

Нагадаємо:

  • Рада Європейського Союзу схвалила директиву про кримінальну відповідальність за порушення та обхід санкцій ЄС.  Тепер торгівля підсанкційними товарами буде вважатися кримінальним злочином в усіх країнах Євросоюзу. 
  • РФ продовжує успішно обходити санкції Європейського Союзу та G7, щоб отримати найважливіші напівпровідники та інші технології для своєї війни в Україні.
  • Влада Швейцарії виявила близько 130 ймовірних спроб обійти санкції, запроваджені проти Росії.  Порушено вже 29 адміністративних і кримінальних справ.