Верховний суд РФ залишив чинним вирок журналісту Кара-Мурзі: 25 років колонії

Верховний суд РФ відхилив касаційну скаргу на вирок опозиційному політику та журналісту Володимиру Кара-Мурзі. Вирок залишився в силі: 25 колонії. Його визнали винним у держзраді, співпраці з небажаною організацією та поширенням фейків про армію РФ.

Про це повідомляє “Медуза”.

Вирок Московського міського суду від 17 квітня 2023 року та апеляційну ухвалу Першого апеляційного суду загальної юрисдикції від 31 липня 2023 року залишено без змін.

Володимир Кара-Мурза (молодший) – російський політик, письменник та історик, тележурналіст, представник російської опозиції, співзасновник російського антивоєнного комітету. Син відомого російського журналіста Володимира Кара-Мурзи.

Його заарештували у квітні 2022 року за його виступ із критикою дій російської влади та війни в Україні перед законодавцями американського штату Аризона. Зокрема, у своїй промові він сказав: “Сьогодні весь світ бачить, що путінський режим робить з Україною. Він скидає бомби на житлові райони, лікарні та школи”.

Кара-Мурзі інкримінували “поширення фейків про російську армію”. Також проти нього завели ще дві кримінальні справи: про участь у “небажаній у Росії організації” та про державну зраду. За версією слідства, політик за 30 тисяч доларів на місяць нібито протягом багатьох років надавав організаціям із країн-членів НАТО допомогу проти безпеки Росії.

Мосміськсуд у квітні засудив Володимира Кара-Мурзу до 25 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Суд визнав його винним за статтями про поширення «фейків» про російську армію, про провадження діяльності «небажаної» організації та про «державну зраду». Кара-Мурза не визнав провини. У спеціальному листі він подякував тим, хто підтримував його під час процесу.

Нагадаємо:

Рада Євросоюзу ввела санкції щодо дев’яти громадян Росії у зв’язку із вироком політику та журналісту Володимиру Кара-Мурзі, засудженому на 25 років позбавлення волі.