Виконувачем обов’язків голови Конституційного Суду став Віктор Кривенко

Віктор Кривенко Фото: Коммерсантъ

Виконувачем обов’язків голови Конституційного Суду стає Віктор Кривенко, оскільки у Сергія Головатого закінчилися повноваження судді у зв’язку з досягненням ним 70-річного віку. 

Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на коментар керівниці управління комунікацій та міжнародного співробітництва КСУ Мар’яни Гайовської-Ковбасюк.

Головатому виповнилось 70 років  – це граничний вік для перебування на посаді судді КС.

Головатий став виконувати обов’язки голови КСУ після того, як президент Володимир Зеленський звільнив тодішнього очільника КСУ Олександра Тупицького. Останнього судять за злочини проти правосуддя. Правоохоронці підозрюють його в підкупі свідка, а також у свідомо неправдивих свідченнях.

Новий в.о. голови КС Кривенко вже був фігурантом розслідувань журналістів щодо корупції.

Нагадаємо:

  • Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою законопроєкт №7662 про зміни до порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду. Підписаний законопроєкт суперечить висновку Венеційської комісії.
  • Троє суддів Конституційного Суду України пішли у відставку з невідомих причин попри те,що строк їх каденцій ще не скінчився.
  • Верховна Рада України призначила народну депутатку Ольгу Совгирю на посаду судді Конституційний суд. Її кандидатуру підтримало 293 нардепи.