“Заступнику глави Ялти” Баннову повідомлено про підозру в колабораціонізмі

За процесуального керівництва прокуратури АРК повідомлено про підозру в колабораційній діяльності окупаційному “першому заступнику глави міста Ялта”. За інформацією Центру журналістських розслідувань, йдеться про Сергія Баннова.

Про це повідомляє пресслужбі Прокуратури Автономної Республіки Крим та м.Севастополя.

За матеріалами слідства, після окупації півострова Сергій Баннов почав будувати кар’єру в «адміністрації міста Ялта». Так, у січні 2022 року підозрюваний обійняв посаду «заступника глави», а в жовтні 2023 року – «першого заступника глави міста Ялта».

У 2023 році на заході для представників «медіа», Баннов оголосив про відкриття у Ялті пункту прийому матеріальних ресурсів для потреб військовослужбовців ЗС РФ, підрозділів ОМОНу та Росгвардії. Він неодноразово передавав збройним формуванням держави-агресора генератори, рації, засоби нічного бачення, маскувальні сітки, будівельні матеріали, військове екіпірування тощо.

За цю «волонтерську» діяльність від імені «Союзу ветеранів СВО» нагороджений медаллю «Герой Гуманітарної Місії».

Сергію Баннову інкриміновано колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору (ч. 5 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України). Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі.

Нагадаємо:

  • У грудні 2020 року перед запланованим окупантами в грудні продажем АТ «ПАТ «Масандра», створеного на базі вкраденого у України НВАО «Масандра», Сергій Баннов, який на той час був заступником гендиректора об’єднання, став виконуючим обов’язки гендиректора . Він замінив на цій посаді екс-гендиректора Яніну Павленко, яку за рекомендацією так званого «глави Криму» Сергія Аксенова в листопаді призначили першим заступником «глави адміністрації» Ялти з прицілом на крісло мера міста.