Чотири експравоохоронців з Токмацького району підозрюються у воєнних злочинах

Чотири колишніх співробітника правоохоронних органів з Токмацького району –  Олексій Кошель, Андрій Кошель, Михайло Видиш та Микола Дереза після початку великої війни пішли працювати в окупаційну поліцію, сприяли викраденню та незаконному утриманню місцевих мешканців, а потім відправляли їх на примусові роботи – копати окопи для ворога неподалік лінії фронту.  Запорізькі слідчі повідомили мешканцям Токмаччини про підозру в порушенні законів та звичаїв війни. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на тексти підозр, опубліковані на сайті Офісу Генерального прокурора.

Після окупації Запоріжчини росіяни створили на захопленій території систему силових структур, серед яких –  і так зване “управління внутрішніх справ по Токмаку і Токмацькому району”, розміщене у захопленій будівлі поліції міста.  Очолив окупаційну поліцію місцевий зрадник Олексій Кошель.

За вказівкою росіян, Кошель разом з мешканцями Токмака Михайлом Видишем, який очолив ізолятор тимчасового тримання (ІТТ) при окупаційній поліції,  Андрієм Кошелєм, призначеним окупантами черговим чергової частини ІТТ і “старшим поліцейським конвою відділу охорони і конвоювання підозрюваних та обвинувачених” Миколою Дерезою викрадали мешканців Пологівського району, незаконно утримували людей в катівні окупаційної поліції в Токмаку.

Андрій Кошель

Деяких незаконно утримуваних поліцаї вивозили на будівництво ворожих фортифікаційних споруд неподалік міста та в подальшому примусово видворили за межі окупованої території.

Михайло Видиш

Михаило Видиш

Зрадники викрали та утримували з серпня по листопад 2022 року мешканця Полог Сергія Чужикова та ще щонайменше вісім цивільних осіб. На початку листопада 2022 року їх змушували копати окопи на околицях Токмака, а в  кінці місяця відвезли на останній блокпост окупантів за Василівкою та відправили в сторону Запоріжжя, посилаючись на “указ” гауляйтера Запоріжчини Балицького.

У грудні 2022 року з власного будинку в Пологах окупанти забрали і доставили до окупаційної поліції Павла Капітонова. Перед примусовим видворенням його незаконно і  без належних умов утримували тиждень в приміщенні окупаційної поліції.

21 та 22 січня 2023 року до токмацького ізолятора привезли мешканців Донецької області – Вікторію Верескун з Волноваського району, Богдана Вовчака з Бахмутського району та Олександра Латиша з Волновахи. До кінця місяця  їх утримували в приміщенні окупаційної поліції, а  потім, закривши обличчя головними уборами, перевʼязаними скотчем, передали невстановленим окупантам, які  вивезли їх на останній блокпост за Василівкою і змусили йти у бік Запоріжжя.

Правоохоронці підозрюють окупаційних поліцаїв у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.28 ч.1 ст 448 КК України – порушення законів та звичаїв війни. А саме: жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням, вигнання цивільного населення для примусових робіт.

Санкція статті передбачає до позбавлення волі на строк восьми до дванадцяти років.

Андрєві Кошелю за пособництво державі-агресору та колабораційну діяльність вже призначене покарання у вигляді 14 років позбавлення волі.