Депутатці-зрадниці з Херсонщини Ганні Карпачовій світить довічне позбавлення волі

67-річна Ганна Карпачова, фігурантка численних публікацій ЦЖР, отримала від Херсонської обласної прокуратури заочну підозру в колабораційній діяльності і державній зраді. Жінка ще в 2022 році очолила окупаційний відділ освіти у Великолепетиській громаді Каховського району. За скоєний злочин їй світить довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це з посиланням на текст підозри повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Слідчі встановили, що 67-річна Карпачова Ганна Григорівна з селища Велика Лепетиха в 2022 році добровільно очолила окупаційний відділ освіти, який росіяни незаконно створили на території Великолепетиської і Рубанівської громад Каховського району.

Ганна Карпачова займалась залякуванням освітян, примушуючи їх працювати на ворога, пропагувала і виправдовувала дії окупантів, захоплювала разом із військовими РФ навчальні заклади двох громад, надавала їх для розміщення і для розваг окупантів, набирала працівників захоплених шкіл, запроваджувала в них «стандарти освіти» країни-агресорки.

За скоєні злочини Ганні Карпачовій заочно повідомили підозру в колабораційній діяльності і державній зраді – за ч. 5 ст. 111-1 і ч. 2 ст. 111 КК України. Їй світить довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Ганна Карпачова – депутатка Великолепетиської селищної ради від проросійської «ОПЗЖ». Раніше вона працювала директоркою Великолепетиського ліцею.

Ганна Карпачова є фігуранткою численних публікацій ЦЖР. Восени 2022 року ми повідомляли, що саме Карпачова вмовила свою подругу Світлану Недбайло, тодішню законну директорку Великолепетиського ліцею зрадити Україні і «відновити» роботу навчального закладу під російським прапором. Довгий час Світлана Недбайло намагалася переконати, що вона залишилася вірною своїй країні, однак згодом вона добровільно очолила захоплену окупантами школу в селі Рубанівка.

Попри всі зусилля колаборанток від освіти, вони виявилися неспроможними швидко відкрити захоплені школи. В результаті, школу в Великій Лепетисі їм вдалося з величезними проблемами відкрити лише наприкінці осені 2022 року.

Відомо, що за провалену роботу з відкриття шкіл і за розкрадання виділених на це окупантами грошей росіяни кидали Ганну Карпачову на підвал. Тож очолювати окупаційній відділ освіти у Великій Лепетисі зрадниці довелося недовго.

Після виходу на волю жінка втекла з селища. Відомо, що останньої зими вона перебувала в окупованому Генічеську.

  • Як повідомляв ЦЖР, 32-річний Віктор Марченко, мешканець села Запоріжжя Рубанівської громади Каховського району Херсонщини підозрюється в державній зраді і колабораційній діяльності. Він працює на ворога головою окупаційної адміністрації села Рубанівка, про що першим повідомляв ЦЖР. За скоєний злочин він може сісти за ґрати довічно, з конфіскацією майна.