Екскерівнику ДМС Соколюку повідомлено про підозру у розкраданні 88 млн грн на ремонті адмінбудівлі у Києві:

Колишньому голові Державної міграційної служби України повідомили про підозру в заволодінні бюджетними коштами на суму понад 88 мільйонів гривень при реконструкції адмінбудівлі ДМСУ.

Про це повідомили НАБУ та САП.

За даними слідства, у 2015 році міграційна служба отримала від держави будівлю у центрі Києва для облаштування там центрального офісу. Однак при її реконструкції організували тривалу схему розкрадання бюджетних коштів.

Відомо, що з грудня 2015 року по вересень 2021 року посаду глави ДМСУ обіймав Максим Соколюк.

За даними правоохоронців, організатором схеми був бізнесмен, який тривалий час перебував у «дружніх» стосунках із представниками ДМС. Він вступив у змову з тодішніми головою ДМС, начальником Управління ресурсно-господарського забезпечення та капітального будівництва ДМС, а потім і із заступником голови ДМС.

Ексголова ДМС сприяв бізнесмену в укладанні договорів із підконтрольними йому компаніями щодо виконання робіт, спотворюючи результати торгів, і забезпечив оплату за фактично невиконані роботи та ненадані послуги.

Група протягом кількох років заволодівала бюджетними коштами шляхом завищення вартості та обсягів виконаних робіт. Як наслідок, реконструкцію центрального офісу ДМС так і не завершили, комп’ютерні комплекси із відповідним програмним забезпеченням існують лише на «папері», а відповідальні за реконструкцію компанії «згорнулися».

Унаслідок цієї схеми держбюджету завдано збитків на понад 88 мільйонів гривень.

У вересні 2023 року за цією справою про підозру повідомили колишнім заступнику керівника та начальнику господарської частини ДМС, а також бізнесмену-організатору схеми. Викриття ексголови ДМСУ називають останньою ланкою вертикалі ексслужбовців ДМС, залучених до схеми.

Дії підозрюваного ексголови кваліфікували за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. За цією статтею йому загрожує від 7 до 12 років за ґратами з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Матеріали, зібрані детективами НАБУ, також допомогли Антимонопольному комітету України виявити змову трьох підконтрольних бізнесмену компаній і оштрафувати їх на майже 3,5 мільйони гривень.