Експомічниця голови суду підозрюється у створенні групи, яка переправляла чоловіків за кордон

Господарський суд Рівненської області

Колишня помічниця голови Господарського суду Рівненської області Наталія Бакульська підозрюється в   створенні групи, яка переправляла чоловіків за кордон під час війни. За матеріалами справи, схему вона організувала, перебуваючи у Болгарії.

За матеріалами слідства, незаконну діяльність вона маскувала під допомогу Збройним силам України: оформляла чоловіків як волонетерів, які їдуть за кордон у відрядження, щоб доставити гуманітарний вантаж.

Правоохоронці розкрили, що до складу злочинного угрупування входили ще щонайменше 4 осіб, яких Бакульська організувала та повністю координувала їхні дії. Вони займалися пошуком бажаючих виїхати всупереч закону за кордон, отримували кошти й інструктували, як поводитися на блокопстах і пунктах прикордонного контролю.

Експомічниця судді здійснювала представницькі функції злочинної організації: користуючись своїми корупційними зв’язками з не встановленими наразі особами з числа службових осіб органів державної влади, використовувала їх при обговоренні з останніми кількості осіб чоловічої статі, яких необхідно включити до відповідних наказів обласних військових адміністрацій про відрядження таких осіб за кордон як волонтерів.

За результатами розслідування було встановлено, що з середини серпня 2022 і по квітень 2023 року через кордон незаконно було переправлено 120 військовозобовʼязаних чоловіків, які заплатили за це від 800 до 1500 тисяч доларів.

Дії Наталії Бакульської та інших учасників групи кваліфікували як участь у злочинній організації (ч.1 ст.255 ККУ), перешкоджання законній діяльності Збройних сил України (ч.1ст.114-1 ККУ) і незаконне переправлення осіб через державний кордон (ч.3 ст.332 ККУ).