Фігурант “справи Хізб ут-Тахрір” Абхаїров пробув у в’язниці більше призначеного терміну через помилку у роз’ясненні суду

Кримський політв’язень, фігурант так званої “справи Хізб ут-Тахрір” Арсен Абхаїров пробув у в’язниці №2 Єнісейська Красноярського краю РФ на 2,5 місяці більше за призначений Південним окружним військовим судом термін через помилку в роз’ясненні суду.

Про це повідомляє “Кримська солідарність” з посиланням на адвоката Едема Семедляєва.

“Зайві два з половиною місяці Арсен провів у суворіших умовах тримання, отримував менше передач, у нього було менше побачень і дзвінків додому”, – зазначив Семедляєв.

Між в’язницею та судом виникли різночитання, оскільки у судовому роз’ясненні вказано, що чоловік перебуватиме у в’язниці з 30 листопада, а не з 3 листопада.

У січні 2024 року Абхаїрова етапували з єнісейської в’язниці до колонії в Республіці Бурятія. Він домагався того, щоб суд роз’яснив йому строк перебування у в’язниці та виправив помилки з вересня 2023 року.

Також суд помилився, надіславши супровідний до роз’яснення лист Артуру, а не Арсену Абхаїрову.

Суд розглянув заяву політв’язня про неправильне обчислення строку лише 5 червня 2024 року. На засіданні суддя Південного окружного військового суду В’ячеслав Корсаков задовольнив заяву політв’язня частково, виправивши дату в ухвалі та не виправивши ім’я Арсена у листі. За словами судді, він може виправляти помилки лише у процесуальних документах.

Адвокат заявив, що його підзахисний подаватиме адміністративний позов або до Федеральної служби виконання покарань РФ, яка попри різночитання з судом все одно не переводила Абхаїрова з в’язниці до колонії, або до Південного окружного військового суду.

Нагадаємо:

  • Учасників красногвардійської групи затримали 14 лютого 2019 року. 3 листопада 2020 року Південний окружний військовий суд засудив фігурантів справи Рустема Емірусеїнова до 17 років позбавлення волі, Ескендера Абдулганієва — до 12 років і Арсена Абхаїрова — до 13. Усіх їх звинуватили у приналежності до забороненої в Росії політичної ісламської рішенням Верховного суду РФ у 2003 році було внесено до списку терористичних. В Україні та інших країнах світу організація діє без обмеження на рівні національних законодавств.