Генпродюсер ТРК «Крим» та радник «глави Криму» Олег Крючков отримав підозру у пропаганді та виправдовуванні війни і колабораціонізмі

Служба безпеки України повідомила про підозру Олегу Крючкову, генеральному продюсеру ТРК «Крим» і раднику «глави Криму» Аксенова. Його підозрюють у пропаганді війни, виправдовуванні, визнанні правомірною і запереченні збройної агресії Російської Федерації проти України та колабораційній діяльності. 

Текст підозри опублікований на сайті Офісу генерального прокурора України.

За матеріалами слідства, Олег Крючков з 2014 року активно сприяв окупаційній владі РФ на тимчасово окупованій території Криму, здійснюючи інформаційну діяльність на підтримку держави-агресора, публічно закликає до агресивної війни, а також виправдовуе тимчасову окупацію частини території України, використовуючи для цього ЗМІ.

У 2018 році окупанти призначили Крючкова до складу колегії «Министерства внутренней политики, информации и связи Республики Крым», згодом він став радником з інформаційної політики «главы Республики Крым». У тому ж 2018 році Крючков обійняв посаду генерального продюсера  «Автономної некомерційної телерадіокомпаніі  «Телерадиокомпания «Крым».

З 2022 року по теперішній час Крючков, використовуючи власну акаунт-сторінку ітернет-профілю соціальної мережі  «ВКонтакте», а також власний телеграм-канал «Крючков Z» систематично розповсюджус матеріали, спрямовані на підтримку держави- агресора, публічно закликає до агресивної війни i розповсюджує матеріали з такими закликами, а також розповсюджує матеріали, в яких міститься виправдовування тимчасової окупації частини територій України, пропагує символ «Z».

До окупації Криму Крючков поєднував роботу на російську телекомпанію НТВ і український Новий канал. Ще з того часу мав скандальну репутацію через поширення явних фейків і наративів російських спецслужб. Саме Крючков у перші дні окупації Криму допомагав зрадникам і окупантам облаштувати інформаційний центр у захопленій державній ТРК «Крим». Як радник Аксенова, Олег Крючков озвучує заяви, які мають створити потрібне росії ставлення мешканців окупованих територій до того, що на них відбувається.

Детальніше читайте в матеріалі ЦЖР Як захоплювали філію «Суспільного» та хто створює пропаганду на окупованому півдні

Нагадаємо:

  • В 2022 році Прокуратура АР Крим і м. Севастополя відкрила кримінальне провадження за матеріалами циклу розслідувань ЦЖР про співробітників телекомпанії «Крым 24», які створюють і поширюють матеріали з ознаками пропаганди війни, виправдовування збройної агресії РФ проти України та правомірності окупації її території, а також глорифікації учасників агресії. Серед фігурантів справи – Олег Крючков.
  • Прокуратура АРК та міста Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт щодо гендиректора телекомпанії «Крым» – найбільшого «кремлівського рупора» на окупованому півострові Вадима Первих.
  • Прокуратура Автономної Республіки Крим та м.Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт стосовно кореспондентки та ведучої пропагандистського телеканалу «Миллєт» Айше Шулакової.