Кримський “суд” відмовився скасувати штраф журнлістці Зудієвій за дописи трирічної давності

“Київський районний суд” у Сімферополі відхилив апеляційну скаргу на рішення про присудження штрафу кримській правозахисниці та журналістці Лутфіє Зудієвій за пости трирічної давності.

Про це повідомляє “Кримська солідарність” з посианням на адвоката Еміля Курбедінова.

“Я розумію, з огляду на судові засідання, матеріали справи, що суд спирається на щось інше, але не на закон та чіткі порядки, встановлені в правовідносинах про публікації засобами масової інформації. Лутфіє Зудієва як приватна особа в приватному каналі опублікувала інформацію про судові засідання. Держава в особі правоохоронних органів і судової інстанції, що підіграє їм, просто має намір зробити так, щоб жодна інформація для народу про такі гучні політичні судові процеси не була оголошена. Щоб люди мовчали й не говорили навіть факти, без жодного забарвлення”, – прокоментував Курбедінов.

Адвокат також додав, що, якщо касаційний суд також не змінить рішення щодо правозахисниці, він має намір звернутися до міжнародних інстанцій.

Нагалаємо:

Зранку 22 лютого окупаційні силовики провели обшук у Джанкої у будинку журналістки та активістки “Кримської солідарності” Лутфіє Зудієвої. Після закінчення “слідчих дій” Зудієву затримали та повезли до Центру протидії екстремізму.

У квітні суд оштрафував Луфтіє Зудієву на 2 тисячі рублів за два пости в соціальній мережі. Перший — про судове засідання, на якому прокурор запросив фігурантам «Білогірської групи» справи Хізб ут-Тахрір великі терміни. Друге — про те, що жителі Криму збиралися провести заходи на підтримку учасників справи. Суд визнав Зудієву винною у поширенні інформації про заборонену на території РФ організацію (частина 2 статті 13.15 КоАП РФ). Дописи були зроблені ще в 2021 році.