Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Шойгу та Герасимова

Друга Палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт колишнього міністра оборони Росії Сергія Шойгу та начальника Генерального штабу російських Збройних сил Валерія Герасимова. Їх звинувачують у воєнних злочинах – нападах на цивільні об’єкти та заподіянні надмірної випадкової шкоди цивільним особам, а також у злочинах проти людяності.

Про це повідомляє пресслужба суду.

“Друга Палата попереднього провадження визнала, що є розумні підстави вважати, що двоє підозрюваних несуть відповідальність за ракетні удари, завдані російськими збройними силами по українській електроенергетичній інфраструктурі в період як мінімум з 10 жовтня 2022 року принаймні 9 березня 2023 року. Протягом цього часу, зокрема, велику кількість ударів по численних електростанціях та підстанціях було завдано російськими збройними силами у різних точках України”, – повідомляє суд.

Досудова палата МКС вважає, що такі удари були спрямовані проти цивільного населення України, що є воєнним злочином. Також Шойгу і Герасимова підозрюють у злочинах проти людяності, які завдали сильних страждань, значних тілесних ушкоджень чи шкоди психічному здоровʼю.

Два ордери на арешт були видані за клопотаннями прокуратури.

17 березня 2023 року Палата досудового провадження ІІ Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт Путіна та Львовой-Бєловой через незаконну депортацію українських дітей на територію Росії, яка триває від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. 

Про правові і політичні наслідки видачі ордерів на арешт Путіна і Львовой-Бєловой, про ймовірну перекваліфікацію їхніх дій на злочин геноциду і реалістичність повернення викрадених дітей читайте в інтерв’ю Романа МАРТИНОВСЬКОГО, провідного експерта  і співзасновника РЦПЛ та експертки РЦПЛ Катерини РАШЕВСЬКОЇ.

Нагадаємо:

В березні 2024 року Міжнародний кримінальний суд (МКС) оголосив ще два вироки вищим керівникам Росії за злочини в Україні – командувачу дальньої авіації Сергію Кобилашу та командувачу Чорноморського флоту Віктору Соколову. Російських військових підозрюють у заподіянні надмірної шкоди цивільному населенню та руйнуванні цивільних об’єктів, що є воєнними злочинами. Крім того, росіян підозрюють у злочині проти людяності, а саме – нелюдських діях, які умисно завдають сильних страждань чи тяжких тілесних ушкоджень або серйозної шкоди психічному чи фізичному здоров’ю.