Окупанти засудили мешканку Мелітопольщини Оксану Гладких до 14 років ув’язнення за нібито за допомогу ЗСУ

Фейковий “Запорожский областной суд” засудив до 14 років позбавлення волі мешканку Мелітопольщини Оксану Гладких, яку влітку 2023 року викрали російські окупанти з власного будинку в с. Добрівка Мелітопольського (до адмінреформи Приазовського) району окупованої Запоріжчини.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на відкриті та власні джерела.

Оксану Гладких звинувачують в тому, що в серпні 2023 року вона нібито зібрала і передала співробітнику ГУР Міноборони України відомості про місцезнаходження особового складу та військової техніки окупантів, а також координати розміщення інженерних і фортифікаційних загороджень, оборонних споруд.

Проте мешканці Мелітопольщини, які особисто знають жінку, на умовах анонімності  розповідають повідомили ЦЖР інші вірогідні причини розправи над Оксаною Гладких.

“Оксана дуже принципова і одразу не сприйняла окупаційний режим. Не боялася називати речі своїми іменами і ледве не в очі загарбникам говорила, що про них думає. Тому її викрадення могло бути акцією залякування, щоб ми боялися проявляти спротив окупації навіть на словах”, – розповідають односельці викраденої.

Також за словами мешканців села, сприяти викраденню міг і колишній чоловік Оксани.

Він на відміну від дружини радо зустрів російські війська, і його навіть бачили у формі якогось з незаконних збройних формувань, тож люди вважають, що заявити на Оксану окупантам міг і чоловік, щоб вислужитися перед ними.

Оксану Гладких засудили до 14 років позбавлення волі у виправній колонії загального режиму та подальшим обмеженням волі строком на 1 рік.