СБУ повідомила про підозру кримському “омбудсмену” Олександру Штехбарту

Служба безпеки України повідомила про підозру “уповноваженому з прав людини” в тимчасово окупованому Криму, колишньому в.о. прокурору Автономної Респубілки Крим Олександру Штехбарту. 

Про це повідомляють Прокуратура АРК та м. Севастополь  і Головне управління Служби безпеки України АРК.

Олександр Штехбарт обійняв посаду “уповноваженого з прав людини” в лютому цього року.  До його обов’язків увійшло виконання організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у створеному державою-агресором органі.

“Зокрема «омбудсмен» приймає рішення щодо організації роботи «апарату Уповноваженого з прав людини в Республіці Крим», підписує від імені окупаційного органу накази, розпорядження, договори та інші документи, призначає та звільняє працівників апарату тощо”, – повідомили в прокуратурі.

Служба безпеки України заочно повідомила Олександру Штехбарту про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Санкція статті передбачає до 10 років позбавлення волі.

Нагадаємо, Штехбарт – один із перших зрадників українській присязі. На самому початку окупації Криму – 4 березня 2014 року – президія Верховної Ради АРК призначила його в.о. прокурора Криму. Проте співробітники прокуратури відмовились підкорятись призначенцю Аксенова. А вже 11 березня “прокурором” Криму стала Наталя Поклонська.

Від листопада 2019 року до травня 2023 року посаду “уповноваженого з прав людини” в окупованому Криму обіймала колаборантка – колишня “віцепрем’єрка” “уряду” Аксенова Лариса Опанасюк – мати сестер-близнюків, співачок українського дуету “Anna Maria”, які продовжили кар’єру на материковій Україні.

Нагадаємо:

  • В лютому 2024 року “Госсовєт” Криму призначив новим “уповноваженим з прав людини” колишнього в.о. прокурора АРК Олександра Штехбарта. До призначення він був помічником омбудсмена. За його кандидатуру проголосували 62 з 64 присутніх “депутатів”. Після голосування Штехбарт приніс “присягу уповноваженого з прав людини”.