Суд в РФ залишив чинним вирок Аппазу Куртамету: 7 років колонії за нібито “фінансування батальйону “Крим”

Четвертий касаційний суд загальної юрисдикції в Краснодарі (РФ) залишив чинним вирок Апазу Куртамету, якого визнано винним у нібито “перерахуванні коштів члену добровольчого батальйону “Крим” та засуджено до 7 років позбавлення волі з відбуванням першого року у в’язниці, а решту строку у колонії суворого режиму.  

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

Нагадаємо, Аппаза Куртамета викрали російські силовики 23 липня на пункті пропуску до тимчасово окупованого Криму. наступного дня на телефон матері Куртамета зателефонував невідомий і повідомив, що її син затриманий при проходженні контролю документів на КПВВ «Чонгар».

Також, за інформацією правозахисників, за два тижні невідомі подзвонили й батькові Куртамета, повідомили, що його син перебуває у фільтраційному таборі і попросили не «створювати галас

Упродовж майже трьох місяців місце перебування та правовий статус Аппаза Куртамета були невідомі. Також не було інформації про причину утримання, до нього не допускали адвоката.

20 квітня 2023 року “Київський районний суд Сімферополя” засудив Апаза Куртамета до 7 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

29 серпня 2023 року “Верховний суд Криму” залишив чинним вирок Апазу Куртамету.

Кримськотатарська активістка Елмаз Киримли написала у Facebook, що, за версією російського слідства, Куртамет нібито передав 500 грн товаришеві, який, як дізнався пізніше Аппаз, служить у батальйоні «Крим».

За даними Рефата Чубарова, 23 липня 2022 року Куртамет виїхав із селища Новоолексіївка Генічеського району Херсонської області до анексованого Криму до родичів. Відомо, що він благополучно прибув на російський пункт пропуску на адмінкордон між Кримом і Херсонською областю. На цьому зв’язок Куртамета з родичами перервався. Після цього його затримали російські силовики.