В Криму “суд” оштрафував Еміне Зекеряєву через листування в соцмережі 7 років тому

“Кіровський районний суд Сімферополя” 26 червня ухвалив вирок Еміне Зекеряєвій у справі щодо “неповідомлення про злочин” – через листування семирічної давності в соцмережі “ВКонтакті”.

Про це пише Кримська солідарність з посиланням на адвоката Еміля Курбедінова.

За версією слідства, у 2016 році Еміне Зекеряєва у ВКонтакті спілкувалася з громадянкою України Мадіною Стряпчою, яка згодом поїхала до Сирії, вступила там у збройне формування, що має мету, що суперечить інтересам РФ, і планувала вчинити теракт. Закеряєву звинуватили в тому, що вона не надала слідчим інформацію про Стряпчу під час обшуку вдома в серпні 2023 року і нібито приховала цю інформацію.

«З того листування семирічної давності у “ВКонтакті”, яке дістала ФСБ, не випливає, що хтось готувався чи вчиняв злочин. Не було жодних законних підстав для звинувачення моєї підзахисної», – заявив адвокат Еміль Курбедінов.

Еміне Зекеряєва наголосила, що не вважає себе винною і має намір подати апеляційну скаргу на рішення Кіровського райсуду.

Нагадаємо:

7 серпня 2023 р. силовики прийшли з обшуком до родини 25-річної Еміни Зекеряєвої. Вона була у гостях у батьків. Потім до неї приїхали співробітники ФСБ і забрали додому, щоб почати обшук. Співробітники нічого не знайшли, а пізніше повідомили Зекеряєву, що вона проходить свідком у кримінальній справі громадянки України, яка нібито виїхала до Сирії. Після обшуку співробітники слідчих органів намагалися розблокувати телефон Зекеряєвої. Вона просила пустити до неї адвоката, але їй не дозволили йому зателефонувати.

У вересні того ж року Зекеряєвій зателефонував невідомий і заявив, що був на обшуку вдома. Він також вимагав, щоб вона прийшла до Слідчого комітету в Джанкої для слідчих дій, і погрожував, що приїде та відвезе дівчину до Слідкого насильно. ФСБ у відповідь на запит адвоката Еміля Курбедінова заявила, що «порушений [з боку аноніма, що дзвонив], не виявлений».

У листопаді 2023 року проти неї порушили кримінальну справу за статтею 205.6 КК РФ (Неповідомлення про злочин). На думку правозахисника Еміля Курбедінова, кримінальну справу проти Зекеряєвої спрямовано формування практики доносів звичайними громадянами. Він також наголосив, що це черговий факт “утиску та залякування кримських татар”.