Юрій Воронюк з Криму, який воював проти України на Херсонщині і Запоріжжі, засуджений на 15 років

43-річний Юрій Воронюк з Джанкойського району АР Крим у грудні 2022 року добровільно підписав контракт зі Збройними силами РФ і пішов воювати проти України. Він брав участь в окупації Херсонської і Запорізької областей, поки в серпні 2023 року не потрапив у полон під Роботиним. За свій злочин Воронюк отримав реальний термін ув’язнення – 15 років з конфіскацією майна.

Про це йдеться у вироку колегії суддів Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 24 червня, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Встановлено, що 43-річний Воронюк Юрій Миколайович, уродженець села Костянтинівка Джанкойського району АР Крим 6 грудня 2022 року добровільно підписав у Севастополі контракт зі Збройними силами РФ.

У суді він заявив, що вважає себе громадянином РФ, оскільки отримав російський паспорт у 2015 році і писав у заяві окупаційним органам влади, що відмовляється від громадянства України. Однак до жодних установ в Україні з цього питання він не звертався.

Юрія Воронюка призначили до 810-ї окремої гвардійської орденів Жукова і Ушакова бригади морської піхоти Чорноморського флоту РФ на посаду стрільця, «матрос», з І тарифним розрядом.

З грудня 2022 року до кінця липня 2023 року Воронюк перебував в селі Ставки Мирненської громади Скадовського району Херсонщини і брав участь в охороні Антонівського мосту під Херсоном та утриманні тимчасово окупованих територій Херсонської області і АР Крим.

Згодом Юрія Воронюка передислокували до Запорізької області. 24 серпня 2023 року під час першого ж свого бою з військовослужбовцями ЗСУ на околицях села Роботине Токмацької громади він разом із трьома іншими окупантами потрапив у полон. Самого Воронюка під час бою цього поранило, а ще один російський військовий був ліквідований.

У суді Юрій Воронюк повністю визнав свою вину. Його визнано винним у державній зраді за ч. 2 ст. 111 КК України.

Вирок – 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна. Вирок ще не набрав законної сили.

Як повідомляв ЦЖР, 33-річний Юрій Білявський з села Рубанівка Каховського району Херсонщини в 2022 році мобілізувався до так званого армійського корпусу «ДНР» і воював проти України. Він брав участь в окупації Херсонської і Донецької областей, а в лютому 2024 року потрапив у полон ЗСУ. 20 червня Солом’янський районний суд Києва визнав його винним у державній зраді. Вирок – 15 років тюрми з конфіскацією майна.