За три останніх місяці росіяни викрали в Криму щонайменше чотирьох людей – правозахисники

За три останніх місяці, з березня до травня 2024 року, російські окупанти в Криму викрали щонайменше чотирьох людей. 

Про це пише “Трибунал. Крымский эпизод” з посиланням на закритий звіт правозахисної ініціативи Irade, що фіксує повернення до практики насильницьких зникнень з осені 2023 року,

Так, за минулу весну після обшуків безвісти зникли троє людей. Ще одна людина зникла на трасі “Таврида”, його автомобіль знайшли на заправці неподалік окупованого Сімферополя. Згодом чоловіка відшукали, він зізнався у зберіганні вибухового пристрою, а до цього його щонайменше чотири дні утримували без жодного статусу в невідомому місці.

У повідомленні нагадали, що насильницькі зникнення заборонені міжнародним правом та окремою Конвенцією ООН. Викрадення цивільного населення на окупованій території є воєнним злочином.

Нагадаємо:

  • Невідомі люди у формі в тимчасово окупованому Севастополі 3 листопада 2023 року викрали 22-річного кримського татарина Фархада Солієва. Його мати вважає, що викрадачі – співробітники ФСБ.
  • 4 грудня 2022 року російські силовики затримали після перетину грузино-російського кордону нібито за порушення правил режимної зони 25-річну Леніє Умерову, яка їхала з Києва до окупованого Криму через погіршення стану її батька, який страждає від онкологічного захворювання. До 16 березня Леніє утримували в Центрі тимчасового утримання іноземних громадян біля Владикавказу. Приміський райсуд визнав дівчину винною у «порушенні режиму державного кордону» (ч.1 ст. 18 КоАП РФ) та оштрафував її на 2 тисячі рублів. Наразі росіяни тримають Леніє Умерову у СІЗО Північної Осетії.