ДБР повідомило про підозру мільярдеру Геннадію Боголюбову

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру колишньому співвласнику ПриватБанку Геннадію Боголюбову та затримало прикордонника, який сприяв йому у перетині кордону за чужим паспортом.

Про це повідомила пресслужба ДБР та Офіс генпрокурора.

Боголюбову інкримінують використання чужого паспорту для виїзду з України (ч. 3 ст. 357 КК України) та незаконне переправлення через державний кордон (ч. 2 ст. 332 КК України).

За версією слідства, 24 червня Боголюбов у супроводі свого близького родича виїхав у Польщу потягом Київ – Хелм, використавши для цього недійсний паспорт іншого громадянина України (який фізично перебуває в Україні).

Польським прикордонникам мільярдер надав вже свій особистий паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Українського прикордонника, який перевіряв купе Боголюбова, затримали та заарештували з альтернативою внесення застави у 25 млн грн.

Натомість пресслужба Боголюбова зробила заяву і заперечує, що він порушував закон.

Водночас напередодні у пресслужбі Боголюбова заявили, що він перетнув кордон України на виїзд на законних підставах. “Геннадій виїхав з країни як громадянин України із дотриманням всіх норм та законів. Правила перетину кордону в умовах воєнного стану дозволяють виїжджати чоловікам віком старше 60 років, а також тим, хто утримує троє і більше неповнолітніх дітей. Бізнесмен має всі законні підстави для перетину кордону: вік 62 роки, 7 дітей, 5 з яких – неповнолітні”, – йдеться у коментарі пресслужби бізнесмена, наданому “Українській правді”.

Також у пресслужбі бізнесмена стверджують про відсутність будь-яких судових обмежень, які б забороняли перетинати кордон Боголюбову. За даними пресслужби, від самого початку повномасштабної війни бізнесмен нібито залишався в Україні та кілька разів перетинав кордон на законних підставах. “Прикордонні служби України та Польщі не мали підстав не пропустити Боголюбова і цього разу, бо він не порушив чинне законодавство, виїхавши із України потягом Київ-Хелм”, – стверджують у пресслужбі Боголюбова.