Двох співробітників ФСБ, які переслідували у Криму журналістку ЦЖР Андрієвську, засуджено до 13 років тюрми

Соломʼянський районний суд Києва оголосив вирок двом колишнім співробітникам Головного управління Служби безпеки України в АРК Дмитру Гармашову та Денису Алуніну. Після початку окупації півострова вони порушили присягу, перейшли на роботу до управління ФСБ РФ та переслідували на той час журналістку інформагентства «Центр журналістських розслідувань» Анну Андрієвську, яка через це була змушена виїхати на вільну територію України.

Про це Центру журналістських розслідувань повідомила Анна Андрієвська.

Суд визнав Дмитра Гармашова та Дениса Алуніна винними в порушенні недоторканності житла, перешкоджанні журналістській діяльності та державній зраді. Їх засуджено до 13 років позбавлення волі. Вирок винесено заочно.

Денис Алунін – мешканець Сімферополя, майор, який служив у СБУ понад 10 років. Останнім його місцем роботи до окупації був зональний експертний Український науково-дослідний інститут спецтехніки та судових експертиз кримського главку СБУ.

Денис Алунін

Дмитро Гармашов – колишній співробітник Служби безпеки України, після початку окупації обійняв посаду «старшого слідчого-криміналіста слідчого відділу Управління ФСБ по Республіці Крим та м. Севастополі».

Нагадаємо:

  • 13 березня 2015 року співробітники ФСБ провели обшук за місцем реєстрації авторки Центру журналістських розслідувань Анни Андрієвської, яка була змушена покинути Крим після його окупації в 2014 році. ФСБ порушила проти неї кримінальну справу за статтею 280.1 КК РФ (публічні заклики до посягання на територіальну цілісність РФ). Приводом для порушення справи стала стаття журналістки на сайті Центру журналістських розслідувань про волонтерів батальйону «Крим».
  • У березні 2015 року обшук в рамках цієї «кримінальної справи» також був проведений у квартирі батьків  редакторки Центру журналістських розслідувань Наталії Кокоріної. Після обшуку журналістка була доставлена ​​в управління ФСБ, де її допитували протягом шести годин в якості свідка у «справі». Після Кокоріну відпустили, вилучивши у неї особистий ноутбук. Згодом журналістка вимушено покинула Крим. Також  на допити  в ФСБ в Сімферополі викликалась колишня редакторка Центру журналістських розслідувань Анна Шайдурова.
  • У квітні 2015 року з фактом незаконного обшуку співробітниками ФСБ в будинку батьків Андрієвської прокуратура АРК порушила кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.162 КК України (порушення недоторканості житла).
  • В червні 2019 року Солом’янський райсуд Києва зобов’язав РФ виплатити понад один мільйон гривень компенсації журналістці Анні Андрієвській, яка змушена була покинути окупований Крим і зазнала переслідувань з боку ФСБ.