Двоє суддів-зрадників з Севастополя отримали вироки за державну зраду

Севастопольський апеляційний суд

Суди у Києві оголосили вироки двом колишнім українським суддям з Севастополя, котрі після початку окупації Криму Росією порушили присягу та обійняли посади в незаконно створених окупантами судових органах. 

Вироки винесли 12 червня Шевченківський районний суд Києва та 27 червня – Дарницький райсуд Києва.

За інформацією Центру журналістських розслідувань, засуджено колишню суддю Апеляційного суду Севастополя Євгенію Мудрову та колишнього суддю Севастопольського апеляційного господарського суду Юрія Гоголя.

Євгенія Мудрова обіймала посаду судді Апеляційного суду Севастополя з серпня 2002 року. В грудні 2014 року указом президента РФ була призначена “суддею” незаконно утвореного «Севастопольского городского суда»

Юрій Гоголь був суддею Севастопольського апеляційного господарського суду з березня 2008 року. Після початку російської окупації став “суддею” створеного росіянами “Двадцать первого арбитражного апелляционного суда” у Севастополі.

Дарницький та Шевченківський районні суди Києва прийшли до висновку, що своїми діями колишні українські суді забезпечили діяльність на окупованій території України російського органу судової влади, що призвело до зміцнення окупації та недопущення контролю української влади на півострові.

Євгенія Мудра засуджена до 12 років позбавлення волі. Юрій Гоголь отримав 10 років позбавлення волі. Вироки винесені заочно. Покарання колишні судді відбуватимуть з моменту фактичного затримання українськими правоохоронцями.

Нагадаємо:

  • У грудні 2015 року Вища рада юстиції Украни зробила подання про звільнення 277 суддів Автономної Республіки Крим і Севастополя за порушення присяги.
  • 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.
  • У січні 2017 року Генпрокуратура України повідомила, що проводить заочне розслідування за підозрою в державній зраді відносно 319 кримських суддів-зрадників.
  • 11 травня 2017 року Вища рада правосуддя України на своєму засіданні звільнила 91 суддю з Автономної Республіки Крим і Севастополя, які після окупації Криму перейшли на службу до Росії.