Ексначальник Білогірського районного відділу МВС України в Криму Олександр Веніков засуджений до 12 років за держзраду

Колишній начальник Білогірського РВ ГУ МВС України в АР Крим, який після початку російської окупації Криму обійняв посаду голови «відділу МВС Росії по Красногвардійському району Республіки Крим», отримав заочний вирок. За державну зраду його засуджено до 12 років позбавлення волі. За інформацією Центру журналістських розслідувань, засуджений – Олександр Веніков.

Як повідомляють Прокуратура АРК та Севастополя та Головне управління СБУ в АРК, навесні 2014 року Веніков не тільки сам порушив присягу, а й закликав своїх підлеглих теж вступити до лав окупаційного Міністерства внутрішніх справ РФ.

Олександр Веніков очолив незаконний відділ «міліції» в Красногвардійському районі.

“На цій посаді зрадник виконував злочинні накази кремлівської влади щодо силового придушення опору на анексованому півострові”, – повідомляє СБУ.

В прокуратурі АРК Крим додали: “Своїми діями та рішеннями «правоохоронець» сприяв створенню та функціонуванню окупаційних органів внутрішніх справ на півострові, а також надавав допомогу представникам іноземної держави у проведенні підривної діяльності проти України”.

Суд визнав Олександра Венікова винним за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Його заочно засуджено до 12 років тюрми.

Нагадаємо:

  • Шевченківський районний суд Києва оголосив вирок колишньому начальнику Гагарінського РВ УМВС України в Севастополі Піддубову Олександру Олександровичу, якого навесні 2014 року російські окупанти призначили начальником “Управління МВС РФ в Севастополі”. Його визнано винним у державній зраді та засуджено до 14 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 
  • За процесуального керівництва прокуратури АРК та міста Севастополя повідомлено про підозру двом колишнім заступникам начальника Сімферопольського міського управління ГУ МВС в Криму Ігорю Момотенку та Дмитру Коржову за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада), які перейшли на службу до окупантів.
  • В кінці травня 2014 року, після окупації і анексії Криму РФ, Міністерство внутрішніх справ України звільнило 12 тисяч кримських міліціонерів за зраду.
  • «Зрада співробітників міліції складає рахунок не на тисячі, а на десятки тисяч. Тільки 12 тисяч в Криму. У нас зрадники опинилися в Тернопільській області, у Львівській області, в Луганську і багато де ще», — заявив тоді заступник міністра внутрішніх справ Сергій Чеботар. Заступник міністра підкреслив, що МВС з розуміє відноситься до догляду зі служби під тиском терористів, але не сприймає прийняття будь-який інший присяги, крім української.