Екссуддя Сімферопольського райсуду в Криму Світлана Буйлова отримала вирок за державну зраду

"Сімферопольський районний суд Республіки Крим"

Святошинський районний суд Києва оголосив вирок колишній судді Сімферопольського районного сууд Автономної Республіки Крим, яка після початку окупації порушила присягу та обійняла посаду у незаконно створеному росіянами «Симферопольському районному суді Республіки Крим». 

Відповідний вирок винесено 26 червня.

За інформацією Центру журналістських розслідувань, засуджена – 47-річна Буйлова (Шевцова) Світлана Леонідівна. Посаду судді Сімферопольського районного суду АР Крим вона обіймала з 31 серпня 2011 року. До цього була суддею Ленінського райсуду АРК.

Її було обвинувачено за частиною 1 статті 11 Кримінального кодексу Україини – державна зрада. В суді провина Світлани Булової повністю знайшла своє підтвердження.

“Умисні дії Світлани Буйлової забезпечували становлення та зміцнення окупаційної влади РФ шляхом утворення і функціонування незаконно створених окупаційних органів судової влади РФ на окупованій території України, виконання функцій представника окупаційної судової влади РФ, а отже надання нею допомоги РФ у проведенні підривної діяльності проти України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості України, що мали триваючий характер”, – йдеться у вироку суду.

Свіятошинський районний суд Києва засудив Світлану Буйлову до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Вирок оголошено заочно. Колишня суддя відбуватиме покарання після затримання українськими правоохоронцями.

Нагадаємо:

  • У грудні 2015 року Вища рада юстиції Украни зробила подання про звільнення 277 суддів Автономної Республіки Крим і Севастополя за порушення присяги.
  • 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.
  • У січні 2017 року Генпрокуратура України повідомила, що проводить заочне розслідування за підозрою в державній зраді відносно 319 кримських суддів-зрадників.
  • 11 травня 2017 року Вища рада правосуддя України на своєму засіданні звільнила 91 суддю з Автономної Республіки Крим і Севастополя, які після окупації Криму перейшли на службу до Росії.