Окупанти засудили до 2 років за нібито «участь у «Правому секторі» викраденого на Херсонщині Павла Зозулюка

Окупаційний “Новокахівський районний суд” оголосив вирок громадянину України, 42-річному Павлу Зозулюку, жителю Каховки, тренеру з пейнтболу. Його визнали “винним” в нібито “участі у «Правому секторі» в 2014-2016 роках та засудили до 2 років позбавлення волі з відбуванням покарання у виправній колонії загального режиму.

Про це повідомляє окупаційна “прокуратура Херсонської області” та “слідче управління слідчого комітету РФ в Херсонській області”.

“У вересні 2014 року 42-річний підсудний вступив до складу забороненої на території Російської Федерації екстремістської організації «Правий Сектор». У період з 2014 по 2016 роки чоловік через інформаційно-телекомунікаційну мережу «Інтернет» здійснював публічні заклики до вступу до зазначеної організації, а також надавав інвентар та проводив тренування учасників забороненого руху для підготовки до участі у реальних бойових діях проти інтересів Російської Федерації”, – заявили у “слідчому комітеті”.

Також окупанти стверджують, що Павло Зозулюк нібито спробував завербувати до лав «Правого сектору» двох мешканців Таврійська в жовтні 2022 року.

Окупаційний “суд” визнав Павла Зозулюка винним за ч. 2 ст. 282.2 КК РФ (участь у діяльності організації, щодо якої судом прийнято рішення про заборону діяльності у зв’язку із здійсненням екстремістської діяльності, що вступило в законну силу).

Нагадаємо:

  • 26 липня 2023 року окупанти викрали Павла Зозулюка вдруге. За словами його друзів, Павла забрали дев’ять російських військових на очах у хворого батька і вивезли у невідомому напрямку. «Його привозили додому під конвоєм, всього синього від побоїв, з переламами. Брали у нього якісь «зізнання» на папірцях. Зараз його тримають чи то в Чаплинці, чи то в Генічеську», – розповідали тоді ЦЖР близькі Павла. За їхніми словами, Павла Зозулюка вперше незаконно позбавляли волі взимку 2022 року. Тоді росіяни тримали його в заручниках три тижні.
  • в червні 2024 року російські окупанти влаштували судилище над викраденою в квітні 2023 року в Мелітополі Юлією Ковешніковою. Жінку звинуватили в нібито «шпигунстві» та засудили до позбавлення волі на 13 років.
  • Фейковий “Запорожский областной суд” засудив до 14 років позбавлення волі мешканку Мелітопольщини Оксану Гладких, яку влітку 2023 року викрали російські окупанти з власного будинку в с. Добрівка Мелітопольського (до адмінреформи Приазовського) району окупованої Запоріжчини.