“Прокуратура” в Криму вимагає по 7 років колонії свідкам Єгови з Красногвардійського

Незаконна “прокуратура” запросила по сім років ув’язнення свідкам Єгови Сергію Парфеновичу та Юрію Геращенку з Красногвардійського за нібито “організацію діяльності екстремістської організації”.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

Як повідомляє організація “Свідки Єгови”, Парфенович та Геращенко оголосили останні слова, наголошуючи на неспроможності висунутого проти них звинувачення.

Наступне засідання заплановане на 1 липня. “Суддя” – Валентин Шукальський.

Двох віруючих звинувачують за статтею “організацію діяльності екстремістської організації” (ч. 1 ст. 282.2 КК).

За версією слідства, один із них — 51-річний чоловік — очолював громаду «Свідків Єгови» у Красногвардійському, а його 44-річний єдиновір допомагав організовувати очні та онлайн-зустрічі. Там віруючі спілкувалися і вивчали релігійну літературу.

У вересні 2022 року у родині Сергія Парфеновича, батька шістьох дітей, озброєні силовики протягом 6 годин проводили обшук. Після цього Парфеновича затримали та відвезли на допит до Сімферополя. Він провів 2 дні в ІТТ та півтора місяці в СІЗО, а потім його перевели під домашній арешт. Справу вів “слідчий” В. А. Новіков, який також розслідував справу віруючих із Ялти. Він звинуватив Сергія у організації діяльності екстремістської організації.

У рамках цієї справи таке ж звинувачення у березні 2023 року висунули Юрію Геращенку. У липні 2023 року справа надійшла до “суду”. Тоді ж віруючим винесли ухвалу про заборону певних дій, але за два тижні їх знову відправили під домашній арешт. У грудні 2023 року Геращенка знову винесли ухвалу про заборону певних дій.

Нагадаємо:

  • “Слідчий комітет” в Криму заявив про завершення розслідування справи проти 31-річного “Свідка Єгови” Максима Зінченка з Феодосії. Незаконну справу проти нього передано до “суду”.
  • Загалом у Криму було порушено 13 кримінальних справ за віру, 12 віруючих засуджено до реальних строків у колоніях.
  • У лютому 2023 року незаконний “Ялтинський міський суд” в тимчасово окупованому Криму оголосив вирок чотирьом кримчанам, яких було обвинувачено в організації діяльності забороненого в РФ релігійного об’єднання «Свідки Єгови».